ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trnave s posilami v hráčskom i realizačnom tíme, chýbal Cléber
zdroj: TASR

V Trnave s posilami v hráčskom i realizačnom tíme, chýbal Cléber

"Potešilo ma, že chlapci splnili limity a nik z nich počas voľna nepribral. Mali aj individuálne tréningové plány, takže do prípravy môžeme naskočiť naplno," vraví Jarábek

Po dvojtýždňových dovolenkách vstúpili v pondelok predpoludním do letnej prípravy na nový ročník 2015/2016 futbalisti Spartaka Trnava. Na prvom tréningu na ihrisku v Modranke už podľa informácie klubového webu nechýbali nové tváre v kádri "andelov". Novinkou prešiel aj realizačný tím, kde pribudol na pozíciu asistenta bývalý tréner Zlatých Moraviec Branislav Mráz.

"Po odchode Andreja Kostolanského chýbal v tíme ešte jeden asistent. S Braňom sa osobne poznáme ešte z hráčskych čias v Senici, ide o tímového človeka, teší ma, že sme dospeli k dohode," citovala trénera Spartaka Juraja Jarábka oficiálna internetová stránka štvrtého tímu uplynulého ročníka Fortuna ligy. Ďalším novým členom realizačného tímu je Martin Bohunický, ktorý prevzal pozíciu kustóda po Andrejovi Zamcovi. Zmenami prešiel aj hráčsky káder. V klube ďalej nepokračujú Ivan Kelava, Marek Janečka, Kamil Kuzma, Martin Vyskočil, Peter Sládek, Ján Chovanec a Štefan Durič. Otázny je Marek Hlinka, zatiaľ ale k posunu v prospech Trnavy v rokovaniach neprišlo. Patrikovi Banovičovi sa končí zmluva k 30. júnu, dovtedy bude s mužstvom trénovať, potom sa stane voľným hráčom. Boris Bališ sa pravdepodobne v závere júna zapojí do tréningového procesu juniorky.

{+T80572}

"Do mužstva sa z hosťovania v Sparte Praha vrátil Ivan Schranz, zo Zlatých Moraviec zaznamenal comeback Tomáš Mikinič. Trénovali už aj prvé letné posily - bosniansky stredopoliar Emir Halilovič z Hradca Králové a slovenský stopér Boris Godál zo Zaglebie Lubin," informuje www.spartak.sk. Na skusy prišiel do Trnavy 23-ročný stopér z Kapfenbergu Christian Bubalovič. Ide o držiteľa chorvátskeho a rakúskeho pasu. V minulosti hrával aj za Rudar Velenje, druhé mužstvo Energie Cottbus a menšie rakúske kluby. "Absolvuje s nami niekoľkodňovú skúšku, potom uvidíme, či môže byť pre nás posilou," povedal Juraj Jarábek. Do prípravy naskočil po zranení Patrik Čarnota. Zatiaľ trénuje len individuálne, začína s výklusom. Úvodnú zaberačku vynechal Brazílčan Cleber, pretože nestihol spoj z Brazílie. "Neminie ho za to pokuta," povedal rezolútne tréner Jarábek.

"Potešilo ma, že chlapci splnili limity a nik z nich počas voľna nepribral. Mali aj individuálne tréningové plány, takže do prípravy môžeme naskočiť naplno," preladil vzápätí na pozitívnu strunu kouč Trnavy. Okolo ofenzívneho stredopoliara Jána Vlaska sa točia skauti viacerých zahraničných klubov. "Som hráčom Trnavy, toho sa držím, všetko ostatné sa uvidí v najbližších dňoch, týždňoch. Ideálne by bolo, aby sa situácia okolo mojej budúcnosti vyjasnila do konca júna," uviedol tvorivý futbalista.

{+T80598}

Prípravné obdobie do prvého ostrého zápasu bude krátke, i preto si "andeli" zatiaľ dohodli len dva prípravné zápasy. Oba odohrajú v rámci týždňového kondično-herného sústredenia, ktoré absolvujú od 18. júna v rakúskom Hinterstoderi. V sobotu 20. júna od 18.00 si v Kammer-Schörflingu zmerajú sily s albánskym majstrom Skënderbeu Korçë. Ďalší súboj zvedú 25. júna proti deviatemu tímu ruskej ligy Tereku Groznyj. Presný čas a dejisko stretnutia oznámia neskôr.

Už 22. júna na žrebovaní vo švajčiarskom Nyone spozná Spartak meno svojho súpera v prvom predkole Európskej ligy UEFA. Zápasy v tejto fáze sú na programe 2. a 9. júla.

program letnej prípravy FC Spartak Trnava pred začiatkom sezóny 2015/2016 /zdroj: www.spartak.sk/:
18.-25. júna: sústredenie v rakúskom Hinterstoderi
20. júna o 18.00: Spartak Trnava - Skënderbeu Korçë
22. júna: žreb Európskej ligy
25. júna: Spartak Trnava – Terek Groznyj
2. júla: prvý zápas 1. predkola Európskej ligy
9. júla: druhý zápas 1. predkola Európskej ligy

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk