ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Finále SP v Dunajskej Strede netradične už od 13.00 h
zdroj:

Finále SP v Dunajskej Strede netradične už od 13.00 h

Finále Slovenského pohára (8. mája o 13.00 h) vrcholom osláv 100. výročia organizovaného futbalu v Dunajskej Strede

V tradičnom termíne 8. mája, ktorý tento rok pripadá na sobotu, sa v Dunajskej Strede uskutoční finále 35. ročníka Slovenského pohára (SP) vo futbale. Účasť v dueli o víťaznú trofej si vybojovali Artmedia Petržalka a Steel Trans Ličartovce.

"Klobúk dole pred oboma mužstvami a predovšetkým pred výkonom ličartovských futbalistov, ktorí dokázali vyradiť troch prvoligistov. Som však sklamaný, lebo viacerí prvoligoví hráči podľa mňa neprikladajú Slovenskému poháru adekvátny význam. Akoby si neuvedomovali, že práve táto cesta do pohárovej Európy je najschodnejšia. Očakávam, že obaja finalisti sa postarajú o dôstojné vyvrcholenie súťaže, k čomu by mal prispieť aj sprievodný program. Okrem iných atrakcií prinesú počas prestávky na štadión olympijský oheň, ktorý momentálne putuje Slovenskom. Vstupenky sa predávajú v troch cenových kategóriách za 200, 100 a 70 korún. Mládež do 15 rokov má vstup zadarmo," povedal na pondelkovej tlačovej konferencii športový riaditeľ Slovenského futbalového zväzu Vladimír Wänke.

 Tohtoročné finále SP je zároveň vrcholom osláv 100. výročia organizovaného futbalu v Dunajskej Strede.

"Je to pre nás veľký sviatok. Môžem ubezpečiť, že mesto robí všetko pre to, aby bolo finále pekným zážitkom pre všetkých účastníkov," vyhlásil zástupca primátora Dunajskej Stredy Ladislav Garay.

K netradičnému začiatku stretnutia o 13.00 h sa vyjadril tajomník ligovej komisie SFZ Dušan Huňady: "Museli sme ustúpiť majstrovstvám sveta v hokeji, keďže 8. mája sú na programe semifinálové zápasy a zatiaľ nevieme, či v nich nebudú účinkovať aj slovenskí reprezentanti. Navyše, STV plánuje zo všetkých troch stretnutí priamy prenos."

Víťaz Slovenského pohára získa okrem trofeje aj finančnú prémiu 600 000 Sk. Zdolaný finalista si odnesie 300-tisíc korún, organizátor zinkasuje 100-tisíc korún. Stretnutie bude rozhodovať Pavol Olšiak s asistentmi Romanom Slyškom a Tiborom Jančovičom, štvrtým arbitrom bude Anton Stredák. Ak sa duel v riadnom hracom čase skončí nerozhodne, nasleduje predĺženie 2x15 min, v ktorom platí pravidlo o striebornom góle.

Najnovšie z klubu: Lille

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk