ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava pokračuje v posilňovaní kádra, prichádza ofenzívny záložník Halilovič (video)
zdroj: fchk.cz

Trnava pokračuje v posilňovaní kádra, prichádza ofenzívny záložník Halilovič (video)

"Ten, kto sleduje českú ligu, vie, aký kvalitný hráč do Spartaka prichádza," uviedol v krátkosti generálny manažér Trnavy Viktor Blažek

Slová generálneho manažéra Spartaka Trnava Viktora Blažeka sa napĺňajú do bodky. Vedenie klubu nenecháva nič na náhodu a príchod nových posíl rieši čo najskôr, aby tak stihli boje v Európskej lige. Po Borisovi Godálovi je novou tvárou v "slovenskom Ríme" Emir Halilovič. Informuje spartak.sk

Rodák z Bosny a Hercegoviny prichádza do Trnavy z českého Hradca Králové. "Andeli" s ním podpísali dvojročnú zmluvu ešte pred jeho odchodom na dovolenku, ktorú trávi v Čiernej hore. Už v pondelok 15. júna sa však zúčastní úvodného zrazu letnej prípravy v Modranke.

"Vedenie Spartaka mi predostrelo svoju víziu, ktorá ma oslovila. Dohodli sme sa pomerne rýchlo, mal som aj ponuky z prvoligových českých klubov, ale rozhodol som sa pre zmenu štátu. Do Trnavy ma láka aj nový štadión a fanúšikovia," povedal pre klubový web "červeno-čiernych" Halilovič: "O Trnave som sa rozprával s hráčmi, ktorí pôsobili na Slovensku. Viem, že priaznivci tímu sú vnímaní ako najlepší v krajine. Pre mňa je veľkou motiváciou aj fakt, že mám šancu zahrať si Európsku ligu."

Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar začínal s kariérou v rodnej vlasti v klube Buducnosť Banoviči, neskôr odišiel do Zvijezdy Gradač. V Hradci Králové odohral tri sezóny. V 47 zápasoch strelil osem gólov. Na konte má aj dva štarty za mládežnícku reprezentáciu Bosny a Hercegoviny do devätnásť rokov.

"Ten, kto sleduje českú ligu, vie, aký kvalitný hráč do Spartaka prichádza," uviedol v krátkosti generálny manažér Spartaka Trnava Viktor Blažek, ktorý stojí za týmto prestupom.

Najnovšie z klubu: Hradec Králové

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk