ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košická rezerva sa s druhou ligou rozlúčila víťazne, Guza: Som hrdý na chlapcov
zdroj: fclokomotiva.sk/Erik Demek

Košická rezerva sa s druhou ligou rozlúčila víťazne, Guza: Som hrdý na chlapcov

"Podľa môjho názoru potrebujeme druhé mužstvo, pretože máme obrovskú zásobáreň mladých hráčov. V rámci Útvaru talentovanej mládeže chrlíme množstvo talentov," vraví Miroslav Guza

Futbalisti rezervy MFK Košice sa s druhou ligou rozlúčili víťazstvom v malom košickom derby s Lokomotívou. Na jej pôde v Družstevnej pri Hornáde uspeli v stredajšom zápase posledného 32. kola 3:1, hoci po góle Kinského prehrávali. O dokonalý obrat sa ale postarali dvomi gólmi Kubík, jeden presný zásah pridal Gáll. Krátke hodnotenie sezóny poskytol pre Rádio Šport tréner béčka "žlto-modrých" Miroslav Guza.

Rezerva MFK Košice sa po víťazstve nad "Loky" posunula na tretiu priečku nadstavbovej skupiny o záchranu, predbehnúť ju však ešte môže Dolný Kubín, ktorý čaká posledný zápas sezóny až v piatok podvečer proti beznádejne poslednému Trebišovu. Košičania sa teda určite neumiestnia na posledných dvoch priečkach znamenajúcich zostup do tretej ligy, no napriek tomu sa s druhou ligou musia rozlúčiť. Po preradení ich "áčka" totiž nemôžu hrať A-tím i rezerva v jednej súťaži. O budúcnosti "béčka" sa rozhodne v najbližších dňoch.

Sezónu ste zakončili víťazstvom v mestskom derby proti Lokomotíve. Ako by ste zhodnotili tento duel?
"Myslím si, že v tomto malom derby sme videli veľmi kvalitný zápas. Snažili sme sa našou šikovnosťou a rýchlosťou eliminovať silné stránky súpera, fyzickosť a hlavne skúsenosť. V prvom polčase sa nám to nedarilo, dostali sme pomerne lacný gól. V poslednej minúte prvého dejstva sa nám podarilo vyrovnať, čo bolo impulzom na to, aby mladí chlapci zo seba vydali viac. V druhom polčase sme si vďaka brejkom a rýchlemu prechodu z obrany do útoku vytvorili viacero dobrých šancí, ktoré sme zakončili dvoma gólmi. Z Družstevnej sme odišli s víťazstvom a dobrým pocitom."

{+T79562}

Po jeseni to vyzeralo na vypadnutie, na jar však išli výkony vášho mužstvo nahor, vďaka čomu sa bez problémov odpútalo od Trebišova a Moldavy. Spokojnosť?
"S jarnou časťou sme veľmi spokojní. Rozdelil by som to do troch etáp. V prvej etape sme neprehrali sedem zápasov, z toho sme päť vyhrali. Následne prišla séria troch prehier. Pripisujem to aj tomu, že v tom čase odchádzali hráči z "béčka" do "áčka" a nastala obmena kádra. Viac priestoru začali dostávať dorastenci. Potom zasa prišla séria, kedy sme uhrali priaznivé výsledky. Naším cieľom bolo vyhnúť sa posledným dvom priečkam tabuľky, čo sme splnili. Som hrdý na všetkých chlapcov, ktorí zasiahli do hry. Mňa ako trénera v tejto chvíli nezaujíma, či budeme ako "béčko" hrať tretiu alebo štvrtú ligu, alebo či vôbec budeme hrať. Podstatné sú pre mňa veci, ktoré sa riešia na ihrisku a v kabíne. A za tie ďakujem hráčom, ktorí radi chodili do "béčka" a vždy odovzdali výkon na hranici svojich možností. Som rád aj za celý realizačný tím, že sme dokázali týchto hráčov motivovať."

Budúcnosť košického "béčka" je stále neistá. Ste za to, aby sa tento tím zachoval?
"Mám asi desaťročnú trénerskú prax, čo nie je veľa. Som mladý tréner, no podľa môjho názoru potrebujeme druhé mužstvo, pretože máme obrovskú zásobáreň mladých hráčov. V rámci Útvaru talentovanej mládeže chrlíme množstvo talentov. Aj proti Lokomotíve nastúpili hráči, ktorí hrávajú za dorast. Títo chlapci sa musia niekde rozvíjať, musia niekde hrať. Hľadáme teraz nejaký ideálny model, či zostať pri tom, aby sme mali samostatné mužstvo, alebo sa s niekým spojiť a mať tam hráčov. Keby to bolo na mne, B-tím by som určite nechal, ale je to v rukách ľudí, ktorí riadia klub. Oni majú rozhodnutie vo svojich rukách."

{+T80352}

Počas uplynulej sezóny sa z B-tímu presunulo do "áčka" viacero hráčov, Žebík, Kubík, Dimun, Gáll či Pavúk nesklamali. Sú v kádri viacerí hráči, ktorí sa postupne môžu prepracovať do prvého mužstva?
"Mali sme už stretnutie s prezidentom klubu, no zatiaľ sme sa bavili len v širších súvislostiach. Ešte bude dosť času. Príprava na novú sezónu začína 15. júna. Teraz si musia chlapci predovšetkým oddýchnuť. Aj proti "Loky" nastúpili Dimun či Kubík, ktorí naskakovali za "áčko". Chlapci prišli z dovolenky, boli ochotní hrať, čo je pre mňa perfektné zistenie. Chcú hrať za MFK, resp. za VSS. Klobúk dole pred nimi. Káder sa postupne utrasie, budeme čakať na to, kto odíde, kto zostane."

Letná pauza je na Slovensku veľmi krátka, ako strávite nasledujúce voľné dni?
"Veľmi rád by som šiel s manželkou na dovolenku, no ešte mám povinnosti na škole. Dúfam, že potom sa na nejakú dovolenku dostaneme. Do toho 15. júna musí byť všetko v poriadku, to je údel trénerov, futbalistov. Ja stále hovorím, že manželky si nás nebrali ako huslistov, ale ako futbalistov, tak už s tým musia žiť."

Najnovšie z klubu: MFK Košice B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk