ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC sa lúči s kapitánom, Peter Majerník: Ešte nekončím
zdroj: fcdac.sk

DAC sa lúči s kapitánom, Peter Majerník: Ešte nekončím

"Odchádzam s veľmi dobrými pocitmi. Po polročnom pôsobení na Myjave, kde to nedopadlo veľmi dobre, som v Dunajskej Strede našiel novú chuť do futbalu. Mám za sebou dva a pol roka, ktoré boli výborné," vraví Majerník

Dunajská Streda sa v sobotu po záverečnom 33. kole Fortuna ligy lúčila nie len so sezónou, ale aj so svojim kapitánom Petrom Majerníkom. S 36-ročným stopérom sa oficiálne rozlúčil aj majiteľ klubu Oszkár Világy.

Peter Majerník prišiel do Dunajskej Stredy z Myjavy v zime 2013, teda počas sezóny, v ktorej sa DAC vrátil do najvyššej súťaže. V klube strávil dva a pol roka, dovedna nastúpil na 55 ligových zápasov, z toho štrnásť v druhej lige. Na konte má dva góly.

"Odchádzam s veľmi dobrými pocitmi. Po polročnom pôsobení na Myjave, kde to nedopadlo veľmi dobre, som v Dunajskej Strede našiel novú chuť do futbalu. Mám za sebou dva a pol roka, ktoré boli výborné. S trénerom Radványim a partiou, ktorá tu bola, sme postúpili, v ďalšom roku sme ligu zachránili, takže pocity sú perfektné. Aj fanúšikovia boli výborní a aj s touto hráčskou partiou sa mi ťažko lúči," priznal v rozhovore pre klubový web DAC Peter Majerník, ktorý bude na klub zo Žitného ostrova spomínať len v dobrom: "Dva a pol roka je dosť dlhá doba, za ten čas som si tu zvykol, veľmi dobré vzťahy sme si vytvorili s každým v klube, od kustóda až po celý realizačný tím okolo trénera, s fanúšikmi, chalanmi v kabíne. S niektorými sa poznáme dlhšie, s niektorými kratšie, ale partia je výborná. Myslím si, že tá nasledujúca sezóna bude ešte lepšia a Dunajská Streda bude hrať určite o pohárové priečky."

{+T78345}

V Dunajskej Strede zažil Peter Majerník aj jedno turbulentné obdobie, počas ktorého sa zmenil majiteľ klubu. "Príchodom nového majiteľa sa situácia v klube otočila k lepšiemu, a to vo všetkom. Či už materiálne zabezpečenie, celkové fungovanie klubu, a mohol by som pokračovať. Celé sa to tu pozdvihlo. Prišli kvalitní hráči, posilnil sa káder a myslím si, že majiteľ je na správnej ceste. Ešte nejakým vhodným doplnením mužstva môže DAC pokojne hrať o pohárové priečky," zopakoval rodák z Piešťan.

A čo ďalej? Hoci 31. decembra oslávil Peter Majerník 36. narodeniny, ešte nehodlá zavesiť kopačky na klinec. "Už sa po niečom obzerám. Pokiaľ zdravie bude slúžiť, ešte by som chcel nejaký ten rôčik odohrať. Chcem zostať pri futbale, či už ako hráč, prípadne tréner. Doštudoval som B-licenciu, chcel by som začať áčko, takže určite plánujem zostať pri futbale, pretože ma napĺňa. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni, či mi ešte bude umožnené aktívne sa zapojiť, alebo už len trénovať," vysvetľuje a na otázku, či si na sklonku kariéry nechce zahrať po boku brata Pavla, ktorý momentálne zarezáva v druholigovej Skalici, na záver poznamenal: "Hovorí sa, že nikdy nehovor nikdy, ale to už asi nie je reálne. Ale nikdy neviete. Uvidíme, či z toho ešte niečo bude."

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk