ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Premiéru Jakubecha zatienila dojemná rozlúčka (video)
zdroj: TASR

Premiéru Jakubecha zatienila dojemná rozlúčka (video)

"Trnava mi bude chýbať, vo futbale to ale tak chodí. V klube som zažil veľa dobrého, budem na Spartak spomínať v dobrom," priznal emotívne Janečka

Trnavský Spartak triumfoval vo víkendovom dueli 32. kola Fortuna ligy v prechodnom stánku v Zlatých Moravciach nad zostupujúcou Banskou Bystricou 3:1. Duel mal niekoľko zvláštností. Okrem debutu mladého osemnásťročného brankára Adama Jakubecha v domácom drese pútala najväčšiu pozornosť avizovaná rozlúčka s trojicou hráčov Trnavy.

Tri roky strávil v slovenskom Ríme Marek Janečka. Skúsený 31-ročný obranca sa dokázal vypracovať na kapitána mužstva. Nateraz sa ale jeho pôsobenie v červeno-čiernych farbách končí. Pri rozlúčke sa neubránil spolu s parťákom Mikovičom dojatiu a slzám. "Trnava mi bude chýbať, vo futbale to ale tak chodí. V klube som zažil veľa dobrého, budem na Spartak spomínať v dobrom," priznal emotívne Janečka.

Okrem neho sa lúčili aj Kamil Kuzma a Martin Vyskočil. "Asi nebudem ako Jaromír Jágr, že by som ešte desať rokov hrával, aj z tohto pohľadu radím Trnavu k vrcholom kariéry. Rád sa sem vždy vrátim, postretám známych, pozriem na štadión a zápas. Zostalo mi tu veľa priateľov, dobrý vzťah mám aj s majiteľom klubu," povedal pre klubový web Martin Vyskočil, ktorého doplnil Kamil Kuzma: "Pre mňa zostane nezabudnuteľná hráčska partia a podpora od fanúšikov. Patrí im vďaka."

{+T79997}

Debut mladého gólmana

V predposlednom kole prebiehajúceho ročníka sa do brány Trnavy nepostavil Ivan Kelava kvôli rodinnej svadbe. Dvere medzi tri žrde sa tak dokorán otvorili mladučkému brankárovi Adamovi Jakubechovi. Osemnásťročný mládežnícky reprezentant prišiel do Trnavy v zime z Prešova. "Premiéra mi futbalovo chutila. Škoda inkasovaného gólu, mohlo to byť ešte lepšie, podstatné je ale víťazstvo tímu," netajil spokojnosť s výsledkom debutant v najvyššej súťaži.

"Tréner mi vravel, aby som ukázal, čo viem. Teší ma, že som dostal šancu, budem rád, ak bude mať dôveru aj o týždeň v Žiline. Keby som udržal čisté konto, bolo by to ideálne," dodal na záver pre spartak.sk Jakubech.

[youtube]m89n-eL8-tc[/youtube]

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk