ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová na dne, Jozef Mores na lavičke skončil, Kupčík: Sme psychicky ubití
zdroj: fcdac.sk

Podbrezová na dne, Jozef Mores na lavičke skončil, Kupčík: Sme psychicky ubití

"Sme psychicky ubití. Každá prehra nás posúva nižšie a nižšie. Chceli by sme to konečne zlomiť, ale nejde to tak ľahko," priznáva stopér Podbrezovej Ľuboš Kupčík

Rozlúčkový domáci zápas v tejto sezóne podbrezovskí futbalisti nezvládli a Dunajskej Strede podľahli v Brezne 2:3 napriek tomu, že do polčasu viedli a mali viac z hry. Druhé dejstvo však nováčik nezvládol a po úvodnom tlaku DAC inkasoval dva rýchle góly.

Zápas sa na ťažkom a premáčanom teréne začal v opatrnom tempe. Prvú šancu si vypracovali hostia. Baláž strelu spoza šestnástky vyrazil na roh. Podbrezová následne udrela zo svojej vôbec prvej vážnejšej šance, keď sa presadil po rohovom kope kapitán Ľuboš Kupčík. Do polčasu to boli domáci, ktorí diktovali tempo hry, lenže po zmene strán sa začali diať veci.

Dunajská Streda vstúpila do druhého dejstva veľmi aktívne, čoho dôsledkom bol vyrovnávajúci gól Ákosa Szarku. Ten využil zaváhanie obrany domácich a poslal loptu popri Balážovi do brány: "Bola tam chyba. Vystihol som malú domov a snažil som sa to trafiť ponad brankára, čo sa mi našťastie aj podarilo."

Neprešlo ani desať minút a už bolo 1:2. Ákos Szarka sa pohral so stopérmi Podbrezovej a pridal aj svoj druhý gól v zápase. "Ani neviem, ako sa mi tam lopta motala pomedzi nohy a napokon sa mi podarilo otočiť a vystreliť," teší autor dvoch presných zásahov. Keďže v jarnej časti veľa gólov nedal, tieto si cení o to viac: "Som veľmi šťastný, že som strelil konečne góly. Na jar som mal veľa šancí a nepremenil som ich. Teraz som pomohol týmito dvoma gólmi k trom bodom a verím, že podobne zvládneme ešte aj posledný zápas. Táto výhra nás môže posunúť ďalej a verím, že aj posunie. Dúfam, že budeme ďalej dávať góly, aj keď v tejto sezóne je pred nami už len jeden zápas."

{+T80052}

Domáce mužstvo sa znovu dostalo do hry až príchodom Nworaha v 70. minúte. Okamžite po vstupe na trávnik našiel centrom v šestnástke Dávida Škutku, ale brankár Polaček reflexívne zasiahol a vyrazil loptu na roh. Už o päť minút ale samotný Nigérijčan skóroval. Kwin nezachytil loptu v strede poľa a Podbrezová sa dostala do situácie traja na dvoch. Škutka prenechal loptu Vaščákovi, a ten presným centrom našiel Nworaha, ktorý hlavou upratal loptu do siete. Prešli však len dve minúty a Jakub Brašeň sa ocitol po centri z pravej strany pred Balážom. Nosko ho od lopty nestihol odtlačiť a nízky záložník tak strelil piaty a zároveň posledný gól zápasu.

Nálada v tíme nie je dobrá

Stopér domácich Ľuboš Kupčík našiel dôvod prehry veľmi rýchlo: "Nedodržiavali sme to, čo sme si povedali a z toho plynuli aj tie góly. Nenadviazali sme na prvý polčas a hostia mali viac šancí. Druhý polčas sme sa až príliš zatiahli a po chybách sme dostali góly."

{+T73936}

Kapitán Podbrezovej potvrdil, že na výsledky vplýva aj atmosféra v tíme. Navyše, teraz sa k tomu pridal aj odchod Jozefa Moresa od kormidla, čo potvrdil tréner Branislav Benko na tlačovej konferencii: "Sezónu dokoučujem ja, Jozef Mores sa vrátil na predošlú funkciu.“

Kupčík to na záver povedal jasne: "Sme psychicky ubití. Každá prehra nás posúva nižšie a nižšie. Chceli by sme to konečne zlomiť, ale nejde to tak ľahko."

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk