ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Polaček by titul doprial Trenčínu, v piatok mu chce pomôcť na diaľku
zdroj: TASR

Polaček by titul doprial Trenčínu, v piatok mu chce pomôcť na diaľku

"Do každého zápasu idem s cieľom neinkasovať. Dúfam, že sa mi to podarí potiahnuť, najlepšie by bolo do konca sezóny už nedostať gól," povedal dobre naladený gólman DAC

Piatkový duel 30. kola Fortuna ligy medzi Dunajskou Stredou a Žilinou môže veľa napovedať v otázke boja o titul. "Šošoni" totiž momentálne strácajú na prvý AS Trenčín až päť bodov, preto si nesmú dovoliť žiadne zaváhanie. Na Žitnom ostrove to ale nebude jednoduché, hráči DAC sa hotujú favorita prekvapiť.

Atmosféra sa zlepšila

Dunajská Streda si v ostatných dvoch kolách trochu napravila chuť, keď po dlhej dobe bez víťazstva dokázala pokoriť Myjavu i Banskú Bystricu zhodne 1:0. Zaujímavosťou je, že na brankára DAC leteli v týchto dueloch len dve priame strely! Dá sa očakávať, že Žilinčania budú v ofenzíve omnoho nebezpečnejší, no Martin Polaček sa neobáva.

"Oveľa lepšie sú zápasy, v ktorých má brankár viac práce, ako keď si deväťdesiat minút musí len odstáť. Na zajtrajší zápas sa veľmi teším. Atmosféra v kabíne je výborná, pomohli nám posledné dve víťazstvá, všetko sa upokojilo. Môžeme konečne v kľude trénovať, takže sme dobre naladení," prezradil v rozhovore pre klubový web Martin Polaček, ktorý by si rád udržal čisté konto tretíkrát po sebe: "V prvom rade budeme musieť hrať pozorne v defenzíve, aby sme nedostali gól. Verím tomu, že nejaký určite dáme, no a keď to skončí výsledkom 1:0, budem veľmi spokojný. Verím, že sa to podarí. Do každého zápasu idem s cieľom neinkasovať. Dúfam, že sa mi to podarí potiahnuť, najlepšie by bolo do konca sezóny už nedostať gól."

Hráči DAC si uvedomujú, že ak Žilinu potrápia a uchmatnú jej aspoň bod, poriadne jej tým sťažia cestu za titulom. Samozrejme, súpera nehodlajú šetriť ani ľutovať. "Ja by som povedal, že titul viac prajem Trenčínu, pretože hrajú veľmi dobrý futbal a keď vyhráme, tak by sme im mohli pomôcť," dodal Polaček.

Čmelík chce skórovať a vyhrať

Krátky pohľad na piatkový zápas proti Dunajskej Strede od ofenzívneho stredopoliara "šošonov" Lukáša Čmelíka vo videu:

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk