ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Japonec Muto dal prednosť Mainzu pred Chelsea Londýn
zdroj: Flickr

Japonec Muto dal prednosť Mainzu pred Chelsea Londýn

Podľa utorňajšej informácie agentúry Reuters 22-ročný hráč japonského FC Tokio podpíše zmluvu s nemeckým tímom preto, lebo sa bojí, že na Stamford Bridge nedostane veľa príležitostí

Japonský reprezentant Jošinori Muto uprednostnil bundesligový Mainz pred anglickým majstrom Chelsea Londýn. Podľa utorňajšej informácie agentúry Reuters 22-ročný hráč japonského FC Tokio podpíše zmluvu s nemeckým tímom preto, lebo sa bojí, že na Stamford Bridge nedostane veľa príležitostí.

Očakáva sa, že Muto potvrdí informáciu vo štvrtok. Mladý útočník už má na konte jedenásť štartov v drese Japonska, prvý reprezentačný gól strelil minulý september do siete Venezuely (2:2). Profesionálnu kariéru začal v Tokiu len minulý rok, v 33 ligových zápasoch strelil trinásť gólov. To je nový rekord nováčika tamojšej J-League. V dobrých výkonoch pokračuje aj v novej sezóne, keď v desiatich zápasoch strelil osem gólov.

Chelsea, ktorá začiatkom roka podpísala svoju rekordnú sponzorskú zmluvu s japonským výrobcom pneumatík Jokohamou, núkala za Muta 700 miliónov jenov (cca 5,24 miliónov eur).

Najnovšie z klubu: Mainz

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk