ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dlhoročný legionár Csaba Horváth: Kariéru možno ukončím v Šamoríne
zdroj: Zaglebie Lubin/zaglebie-lubin.pl

Dlhoročný legionár Csaba Horváth: Kariéru možno ukončím v Šamoríne

"V Gliwiciach mám zmluvu do konca júna. Dostal som už návrh na predĺženie kontraktu, ale zatiaľ som sa nerozhodol, ako ďalej," prezradil 190 centimetrov vysoký zadák

Bratská dvojica Horváthovcov robí svojej rodine dobré meno. Obaja robili prvé futbalové kroky v Šamoríne. Tridsaťročný Vojtech je bývalým mládežníckym slovenským reprezentantom, na klubovej úrovni pôsobil v Interi Bratislava, Artmedii Petržalka, AS Trenčín, legionárčil v poľskom klube LKS Nieciecza, no a dnes háji farby Dunajskej Stredy. O dva roky starší Csaba, ktorý nakukol aj do seniorskej reprezentácie, hral v rodnej krajine len za ŠKP a Trenčín, väčšinu kariéry strávil v zahraničí - v Synote Staré Město, Slovácku, ADO Den Haag, Zaglebie Lubin a v súčasnosti v Piast Gliwice.

Na začiatky svojej kariéry si Csaba Horváth pamätá úplne presne. S futbalovou loptou sa zoznamoval na jednom zo šamorínskych sídlisk, odtiaľ sa spolu s kamarátmi presunul do Pomlé. Mal desať rokov, keď sa stal hráčom ŠTK. "Sú to nádherné spomienky, veď v tomto klube ma naučili abecedu futbalu. Dostal som parádne základy do budúcna. Mali sme vynikajúci kolektív, dodnes sme v kontakte. Pamätám si, že niekedy som cez víkend odohral aj dva zápasy. V jeden deň so starším dorastom, na druhý deň s mladším," rozhovoril sa pre klubový web Šamorína skúsený stopér.

Ako šestnásťročný Csaba Horváth Šamorín opustil. "Na strednú školu som chodil do Komárna. Cez týždeň som trénoval pri Dunaji, zápasy som hral za ŠTK. Bol som tretiak na priemyslovke, keď ma pozvali na skúšku do Devína. Uspel som a prestúpil som do hlavného mesta," spomína.

{+T63158}

Už ako dvadsaťročný ochutnal Csaba Horváth svoj prvý legionársky chlebíček, prestúpil do Synotu Staré Město. Hoci tam strávil dva roky, výraznejšie sa nepresadil, aj preto zvolil návrat na Slovensko, konkrétne do Trenčína. A hoci pod hradom Matúša Čáka strávil najdlhšie obdobie, aj odtiaľ odišiel na hosťovanie. Dokonca dvojnásobné. Najprv do Slovácka, potom do ADO Den Haag. Následne natrvalo prestúpil do tohto holandského klubu. Práve v roku 2009 Csaba nakukol aj do slovenskej reprezentácie, v auguste nastúpil proti Islandu. "Bolo to parádne. Vyšiel som zo Šamorína a stal som sa slovenským reprezentantom."

Od roku 2010 pôsobí Horváth u našich severných susedov. Tri roky strávil v Zaglebie Lubin, v roku 2013 prestúpil do Piast Gliwice, kde je dodnes. "V Gliwiciach mám zmluvu do konca júna. Dostal som už návrh na predĺženie kontraktu, ale zatiaľ som sa nerozhodol, ako ďalej," prezradil 190 centimetrov vysoký zadák.

Csaba Horváth na záver potvrdil, že nezabúda, odkiaľ sa dostal do veľkého futbalového sveta. "Samozrejme, Šamorín sledujem, viem o všetkom. Bolo by super, keby sa mužstvo zachránilo v druhej lige. Kým viedol tím môj bývalý tréner z Devína pán Koník, pravidelne sme spolu telefonovali," povedal s úsmevom a na otázku, či by sa na sklonku kariéry rád vrátil do ŠTK, odvetil: "Som hrdý Šamorínčan a vždy aj budem. Je to jedna z možností, že v závere kariéry budem pôsobiť v ŠTK."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Piast Gliwice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk