ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čistky v Košiciach pokračujú, dve opory tímu sa ocitli v B-tíme!
zdroj: Erik Demek

Čistky v Košiciach pokračujú, dve opory tímu sa ocitli v B-tíme!

Ďalšia prekvapujúca správa z tábora MFK Košice. Po štvorici Ivan Ostojić, Boris Sekulić, Peter Kavka a Ľubomír Korijkov skončili v stredu v A-mužstve ďalšie dve opory - Peter Bašista a Ján Novák

Ďalšia prekvapujúca správa z tábora MFK Košice. Po štvorici Ivan Ostojić, Boris Sekulić, Peter Kavka a Ľubomír Korijkov skončili v stredu v A-mužstve ďalšie dve opory - Peter Bašista a Ján Novák. Ako informuje klubová stránka "východniarov", vedenie klubu ich preradilo do B-mužstva.

"Bašista kvôli zlomenine malíčka na nohe už dlhšie nehral. Navyše mu o pár týždňov vyprší kontrakt. Podobne je na tom Jano Novák, ktorý pre chorobu naposledy nehral a po sezóne sa mu končí hosťovanie a vracia sa do Tatrana Prešov. Poviem na rovinu: do budúcna už s nimi nerátame. Budujeme mužstvo na novú sezónu a dávame šancu ostatným hráčom, s ktorými rátame do nového ročníka. Za týmto krokom netreba hľadať nejaké nezhody. Jednoducho sme ich preradili do béčka, lebo v áčku chceme pripravovať hráčov pre nastávajúci ročník. Prakticky už ide iba o mesiac máj,” vysvetlil prezident MFK Blažej Podolák.

Na margo štvorice, ktorá mala klub opustiť minulý týždeň, čelný predstaviteľ "žlto-modrých" dodal: "Kavku a Korijkova sme preradili kvôli tomu, že od novej sezóny chcú zmeniť klub. Ak tu nechcú byť, tak prečo s nimi máme ďalej rátať. Na ich pozície si pripravujeme nových hráčov. Čo sa týka Srbov, ešte nie je rozhodnuté. Rokujeme ďalej a uvidíme. Dohodli sme sa, že ich uvoľníme. Sme ochotní s nimi rozviazať zmluvy, lebo s nami ešte majú platné kontrakty. Určite však nie za podmienok, že od nás odídu zadarmo. Ak prídu ponuky na ich služby, sme ochotní sa dohodnúť a uvoľniť ich.”

{+T71345}

Ako ďalej uvádza klubová stránka MFK Košice, za poslednými zmenami je možno snaha o splnenie kritérií licenčného systému, keďže na pridelenie licencie musí mať každý klub splnené určité podmienky. Okrem iného, samozrejme, musí mať aj vyrovnané všetky záležitosti voči hráčom a ostatným zamestnancom.

"Licenčný systém vôbec nie je kameňom úrazu. Korijkov s Kavkom povedali, že chcú prestúpiť do iného klubu a Bašistovi s Novákom končia zmluvy v našom klube a ďalej s nimi nepočítame. Nič iné za tým netreba hľadať,” dodal Blažej Podolák.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk