ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kocian skončil na lavičke Pogoňu Štetín
zdroj:

Kocian skončil na lavičke Pogoňu Štetín

Bývalému trénerovi slovenskej reprezentácie definitívne zlomila väz utorňajšia prehra 1:2 na ihrisku posledného tímu tabuľky Zawisze Bydgoszcz

Ján Kocian skončil po vzájomnej dohode na lavičke poľského klubu Pogoň Štetín. Bývalému trénerovi slovenskej reprezentácie definitívne zlomila väz utorňajšia prehra 1:2 na ihrisku posledného tímu tabuľky Zawisze Bydgoszcz. Vo funkcii ho vo štvrtok nahradil Czeslaw Michniewicz, informoval portál przegladsportowy.pl.

Kocian prišiel do Štetína v októbri minulého roka, ale v štrnástich dueloch získali jeho zverenci iba šestnásť bodov. Už pred duelom so Zawiszou prezident klubu Jaroslaw Mroczek avizoval, že v prípade neúspechu príde zmena na trénerskej stoličke a svoje slovo dodržal. "Bol to ťažký rozhovor, ale tréner Kocian sa zachoval prvotriedne. Prial by som si, aby všetky lúčenia vyzerali takto," uviedol pre poľské médiá Mroczek.

Aktuálne je Pogoň na desiatom mieste poľskej Ekstraklasy a hrozí mu boj o udržanie sa medzi elitou. Päťdesiatsedemročný Kocian mal so Štetínom zmluvu do konca prebiehajúceho ročníka s opciou na ďalší. Predtým pôsobil aj ako lodivod poľského prvoligistu Ruch Chorzów.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pogon Szczecin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

HOKEJ.sk