ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bénes má za sebou ligovú premiéru, chce sa naďalej zlepšovať
zdroj: Ľudovít Košálko

Bénes má za sebou ligovú premiéru, chce sa naďalej zlepšovať

"Veľmi ma potešilo, že mi dal tréner Guľa dôveru a poslal ma na ihrisko. Snažil som sa hrať jednoducho a najlepšie ako viem," povedal slovenský mládežnícky reprezentant

Úspešnú fortunaligovú premiéru v drese MŠK Žilina si v ostatnom ligovom kole odkrútil stále iba sedemnásťročný záložník Lászlo Bénes. Tréner Guľa ho proti Košiciam poslal do hry na záverečných desať minút, keď "šošoni" viedli už 4:1 a o ich triumfe nebolo pochýb.

Lászlo Bénes je jednou z najväčších nádejí slovenského futbalu. Aj preto nie je prekvapením, že po svojom zimnom príchode do Žiliny pomaly ale isto dostáva šancu v seniorskom tíme.

"Veľmi ma potešilo, že mi dal tréner Guľa dôveru a poslal ma na ihrisko. Snažil som sa hrať jednoducho a najlepšie ako viem," povedal v krátkom interview pre klubový web slovenský mládežnícky reprezentant, ktorý v 81. minúte stretnutia proti Košiciam nahradil na trávniku autora štvrtého gólu Lukáša Čmelíka a trochu prekvapujúco sa zaradil na krídlo: "Je pravda, že to nie je môj tradičný post. Mne je však jedno, kde ma tréner postaví. Na každom poste v útočnej formácii musím hrať rýchlo, jednoducho a vydať zo seba maximum."

Prestup Bénesa z maďarského Győru do Žiliny sa naťahoval dlhšiu dobu, svoje zohrala administratíva. Aj preto nemohol talentovaný mladík v úvode jari zasiahnuť do ligových bojov. Dnes je už trénerovi Guľovi plne k dispozícii. "Odkedy som prišiel, trénujem s A-mužstvom a robím všetko pre to, aby som sa zlepšoval. Pred aj po každom zápase som bol s chalanmi v kabíne, len s tým rozdielom, že namiesto zápasov som mal o niečo ťažšie tréningy," vysvetľuje rodák z Dunajskej Stredy, ktorý sa v metropole severného Slovenska cíti ako doma: "Bývam na akadémii MŠK Žilina v Strážove. Cítim sa tam dobre, bývam sám a mojimi susedmi sú Andrej Kadlec a Rastislav Václavík. Väčšinu času trávime na akadémii spoločne."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk