ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Slovane po prehre s Trenčínom odvolali trénera Chovanca, Kašpar: Potrebujeme impulz
zdroj: TASR

V Slovane po prehre s Trenčínom odvolali trénera Chovanca, Kašpar: Potrebujeme impulz

Vedenie úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava odvolalo po nedeľňajšej domácej prehre 1:3 s Trenčínom v rámci 24. kola Fortuna ligy 2014/15 z funkcie trénera Jozefa Chovanca

Vedenie úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava odvolalo po nedeľňajšej domácej prehre 1:3 s Trenčínom v rámci 24. kola Fortuna ligy 2014/15 z funkcie trénera Jozefa Chovanca i jeho asistenta Horsta Siegla.

Otázkou obsadenia uvoľnených postov v realizačnom tíme sa bude zaoberať v najbližších dňoch, informovala na Veľkonočný pondelok oficiálna internetová stránka "belasých". Už v sobotňajšom derby na pôde Spartaka Trnava tak nastúpia hostia z Bratislavy pod taktovkou nového trénera.

"O výmene trénerov sme v klube hovorili už dlhšiu dobu, pristúpili sme k nej po včerajšej prehre s Trenčínom. Nemáme dobré výsledky a potrebujeme nový impulz. Chceme ešte zabojovať o účasť v pohárovej Európe," povedal pre športové spravodajstvo RTVS viceprezident Slovana Petr Kašpar.

Chovanec pôsobil v Slovane od októbra minulého roka. Mužstvo podľa www.skslovan.com viedol v 21 súťažných zápasoch, v ktorých dosiahol bilanciu deväť víťazstiev, jednu remízu a jedenásť prehier. Slovan je deväť kôl pred koncom sezóny v ligovej tabuľke až na piatej pozícii s minimálnou šancou na obhajobu majstrovského titulu, keď na vedúci Trenčín stráca pätnásť bodov. Navyše stroskotal už vo štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu.

Prehľad trénerských zmien:
ŠK Slovan Bratislava: František Straka - Jozef Chovanec (od 14. kola - do 24. kola)
FK Dukla Banská Bystrica: Norbert Hrnčár - Štefan Rusnák (od 14. kola)
MFK Ružomberok: Ladislav Šimčo - Ivan Galád (od 18. kola)
MFK Košice: Radoslav Látal - Marek Fabuľa (od 20. kola)
FK Senica: Pavel Hapal - Jozef Kostelník (od 20. kola)
ŽP Šport Podbrezová: Jaroslav Kentoš - Jozef Mores (od 20. kola)
FC DAC 1904 Dunajská Streda: Mikuláš Radványi - Tomislav Marič (od 20. kola)
FC ViOn Zlaté Moravce: Branislav Mráz - Ladislav Totkovič (iba v zimnej prestávke - od 20. kola B. Mráz)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk