ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Duo z Bazileja sklamané, Vaclík: Dudova strela nebola nechytateľná
zdroj: TASR

Duo z Bazileja sklamané, Vaclík: Dudova strela nebola nechytateľná

"Bohužiaľ, rozhodla jedna akcia, z ktorej dali Slováci gól. Greguš to dal šikovne pod seba, Duda loptu spracoval a vystrelil. Trafil to dobre," opisuje Suchý

Českí futbalisti si po sobotňajšej prekvapujúcej remíze 1:1 s Lotyšskom, ktorú dosiahli v súboji kvalifikácie EURO 2016, chceli napraviť chuť. V utorňajšom prípravnom zápase v Žiline však prehrali s domácim Slovenskom 0:1, keď Tomáš Vaclík pustil za svoj chrbát loptu po strele Ondreja Dudu zo 49. minúty.

"Ešte sa na ten moment musím pozrieť na videu. Čakal som, že sa lopta skĺzne po tráve, ale ona na tom blate skočila hrozne vysoko a vlastne ma preskočila. Nebudem sa vyhovárať a na rovinu vravím, že to nebola nechytateľná strela. Mal som si s ňou poradiť lepšie," vravel v mixzóne Vaclík. Dvadsaťšesťročnému gólmanovi FC Bazilej ešte v prvom polčase pomohol obranca Theodor Gebre Selassie, ktorý na bránkovej čiare vykopol pokus Petra Pekaríka. "Keď dostal Theo loptu preč, odfúkol som si. Na túto strelu som nemal nárok. Mali sme veľké šťastie," povedal Vaclík.

Česi prišli do Žiliny bez najväčších hviezd - Petra Čecha, Tomáša Rosického, Davida Limberského a Davida Lafatu. Na výkone mužstva to bolo vidieť, hostia neboli vpredu nebezpeční a celkovo pôsobili, na rozdiel od "živých" Slovákov, veľmi rozpačitým dojmom. "Keď spolu hráči nastúpia prvýkrát, tak je to vždy trošku iné. Človek nevie, čo má od toho čakať. Myslím si však, že náš výkon nebol úplne zlý. Samozrejme, že prehra nás mrzí, chceli sme na Slovensku uhrať viac. Remíza by zápasu svedčala viac. Škoda, že sme prehrali a reprezentačný zraz ukončili dvoma rozpačitými výsledkami," dodal Vaclík.

{+T78718}

Bazilej mal v utorkovom prípravnom súboji Slovenska s Českom na trávniku dvojnásobné zastúpenie. Okrem brankára Vaclíka nastúpil v základnej zostave aj stopér Marek Suchý, ktorý mal dokonca na ramene kapitánsku pásku.

"Bola to pre mňa veľká česť. Počas zápasu som sa na to snažil nemyslieť, chcel som hrať tak ako obvykle. Veľký zážitok," rozhovoril sa 27-ročný obranca, ktorý bol z tesnej prehry sklamaný: "Celý deň pršalo, takže to bol ťažký zápas. Samozrejme, na ihrisku bolo blato, no dalo sa hrať. Myslím si, že obe mužstvá sa s náročnými podmienkami popasovali celkom dobre. V prvom polčase sa nám nedarilo, poriadne sme ani nevystrelili. V druhom dejstve sme zlepšili kombináciu, ku koncu sme Slovákov zatlačili. Boli tam aj nejaké sľubné šance na vyrovnanie, no gól nám nebol súdený."

"Bohužiaľ, rozhodla jedna akcia, z ktorej dali Slováci gól. Greguš to dal šikovne pod seba, Duda loptu spracoval a vystrelil... Trafil to dobre," opisuje Suchý a na margo množstva zmien v zostave oproti kvalifikačnému duelu s Lotyšskom poznamenáva: "Všetci sme radi, keď si môžeme zahrať za národný tím. Chceli sme podať dobrý výkon, uhrať pozitívny výsledok. Zápas sme brali s plnou vážnosťou. V reprezentácii to tak niekedy býva, že tá zohratosť nie je úplne stopercentná, no snažili sme sa maximálne."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk