ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šatka čaká na debut v Premier League: Je to stále bližšie a bližšie
zdroj: premierleague.com

Šatka čaká na debut v Premier League: Je to stále bližšie a bližšie

"Nie je to tak dávno, čo som sledoval hráčov tejto súťaže v televízii a teraz sa s nimi stretávam priamo na ihrisku, je to skvelý pocit," opisuje talentovaný obranca

Pozvánku do slovenskej "dvadsaťjednotky" dostal aj talentovaný obranca Ľubomír Šatka, a to napriek tomu, že začiatkom decembra oslávil ešte len devätnáste narodeniny. "Teším sa na atmosféru reprezentačného zrazu," povedal po príchode na zraz rodák z Ilavy.

Šatka bol doposiaľ oporou "devätnástky", s ktorou sa mu však nepodarilo postúpiť na európsky šampionát. Teraz sa už teší na novú kapitolu vo svojej kariére. "Teším sa na nový tím, novú partiu. S trénerom som sa ešte nestretol, ale partia chalanov je na zrazoch vždy skvelá, nepochybujem o tom, že to tak bude aj teraz," rozhovoril sa pre futbalsfz.sk urastený obranca.

Odchovanec Dubnice pôsobí od roku 2012 v anglickom Newcastle United. V januári s klubom podpísal nový kontrakt a v ostatnej dobe sa objavuje aj na lavičke A-tímu v zápasoch Premier League. Debut v seniorskom tíme "strák" už Šatka absolvoval v FA Cupe, najvyššia domáca súťaž je ale ešte minimálne o jeden level vyššie.

{+T78521}

"Cítim, že som k tejto méte stále bližšie a bližšie. V mužstve máme veľa zranených, šancu dostávajú najmä mladší hráči. Trénujem s tímom každý deň, verím, že sa dočkám," vraví na margo účasti v Premier League devätnásťročný zadák, pre ktorého by bol debut splneným snom: "Nie je to tak dávno, čo som sledoval hráčov tejto súťaže v televízii a teraz sa s nimi stretávam priamo na ihrisku, je to skvelý pocit. V Newcastli som už takmer tri roky, od budúceho roka pôjdem do vlastného bývania, chystám sa na vodičské skúšky, mám tam priateľku, všetko je super."

Za "dvadsaťjednotku" odohral Ľubomír Šatka zatiaľ iba jeden zápas, debutoval 24. mája proti Anglicku "23". Čerstvý maturant verí, že šancu dostane aj tentoraz, na ihrisku odvedie maximum. "Do zápasu je dostatočne veľa času, čakajú nás tréningy, priviezol som si dosť energie na to, aby som sa dobre pripravil už na prvý zápas proti Nórom," dodala na záver v rozhovore pre oficiálny portál SFZ jedna z nádejí slovenského futbalu.

Najnovšie z klubu: Newcastle

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk