ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tubonemi si užíva pôsobenie v Prešove, prvoradý je pre neho tímový úspech
zdroj: Ladislav Király

Tubonemi si užíva pôsobenie v Prešove, prvoradý je pre neho tímový úspech

"Ani neviem, prečo som si vybral Prešov. Asi ma sem niečo priťahovalo. Pôvodne som mal ísť do Rakúska, no bolo s tým veľa vybavovačiek. A zo Slovenska sa mi popravde ani veľmi nechcelo," priznal 26-ročný ofenzívny univerzál

Prešovský Tatran získal v zime iba jednu posilu, no nie hocijakú. Mužstvo z metropoly Šariša posilnil niekdajší najlepší strelec druhej ligy Hector Tubonemi. Dobre stavaný útočník prišiel na východ Slovenska zvýšiť konkurenciu v ofenzíve.

Rodák z Nigérie pôsobí na Slovensku už od svojich osemnástich rokov. Začínal v Jaslovských Bohuniciach, no netrvalo dlho a sťahoval sa do Dubnice. Po dvoch rokoch po ňom siahla vtedy veľmi ambiciózna Podbrezová, kde zatiaľ Tubonemi zažil najkrajšie roky vo svojej kariére. Minulý rok krátko hosťoval v Šamoríne a v Michalovciach, no pribrzdilo ho zranenie.

Zaujímavosťou je, že o prestup, resp. hosťovanie do Prešova požiadal samotný hráč. Tubonemi sa ozval predstaviteľom Tatrana, či by nemali záujem o jeho služby. "Ani neviem, prečo som si vybral Prešov. Asi ma sem niečo priťahovalo. Pôvodne som mal ísť do Rakúska, no bolo s tým veľa vybavovačiek. A zo Slovenska sa mi popravde ani veľmi nechcelo. Tak som tu," rozhovoril sa v interview pre klubový web 26-ročný ofenzívny univerzál, ktorý dnes hovorí plynulo po slovensky.

Hector Tubonemi mal kariéru na Slovensku rozbehnutú výborne. V sezóne 2011/2012 bol v drese Podbrezovej s jedenástimi gólmi druhým najlepším strelcom druhej ligy, v ďalšej sezóne zaknihoval devätnásť presných zásahov a stal sa kráľom strelcov. Na nedávne časy by chcel nadviazať v Prešove, hoci do minulosti sa veľmi nepozerá.

"Dôležité je, že som sa uzdravil a momentálne sa cítim v pohode. Trénujem naplno a minulosť už neriešim. Pozerám sa dopredu. V Prešove chcem odvádzať dobrú robotu pre tím, do každého zápasu dám maximum. Neriešim, či som na lavičke, alebo hrám od začiatku, najdôležitejší je pre mňa tímový úspech," dodáva 185 centimetrov vysoký futbalista, ktorý sa zatiaľ v "zeleno-bielej" kabíne cíti komfortne: "Je tu super. V Prešove som našiel skvelých spoluhráčov, trénerov i mesto. A to som tu pritom okrem Lukáš Eliáša, s ktorým som pôsobil v Podbrezovej, nikoho nepoznal. Som rád, že tu môžem byť s takými dobrými ľuďmi."

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk