ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kopúnek do konca sezóny na hosťovanie do Zbrojovky Brno
zdroj:

Kopúnek do konca sezóny na hosťovanie do Zbrojovky Brno

"Zbrojovka ma kontaktovala začiatkom týždňa a dohodli sme sa rýchlo. Klub mi pomôže, ja pomôžem klubu a v lete sa rozhodneme, čo ďalej," uviedol pre web brnianskeho klubu Kopúnek

Slovenský futbalista Kamil Kopúnek sa stal novou posilou českého klubu FC Zbrojovka Brno. Tridsaťročný stredopoliar bude v aktuálne jedenástom tíme Synot ligy hosťovať do konca sezóny po tom, čo predčasne ukončil pôsobenie v maďarskom klube Haladás Szombathely. Informovala o tom oficiálna webstránka Zbrojovky.

Účastník MS 2010 v JAR a autor gólu do siete Talianska pri pamätnom víťazstve SR 3:2 ešte nestihne víkendový ligový duel s pražskou Slaviou, k dispozícii bude Zbrojovke až o týždeň v prípravnom zápase s jeho bývalým klubom Slovanom Bratislava.

"Zbrojovka ma kontaktovala začiatkom týždňa a dohodli sme sa rýchlo. Klub mi pomôže, ja pomôžem klubu a v lete sa rozhodneme, čo ďalej," uviedol pre web brnianskeho klubu Kopúnek. Podľa športového riaditeľa Zbrojovky Zdeňka Kudelu mal hráč po ukončení zmluvy v Maďarsku ponuky zo Slovenska, ale nakoniec dal prednosť najvyššej českej súťaži. "Hlavným cieľom je ďalšie skvalitnenie zálohy a rozšírenie kádra o skúseného hráča so schopnosťou organizovať hru," povedal Kudela na adresu odchovanca Spartaka Trnava.

Kopúnek má na konte sedemnásť štartov a dva góly v drese slovenskej reprezentácie. Okrem rodnej Trnavy hral aj za Saturn Moskovská oblasť, talianske Bari, Slovan Bratislava či azerbajdžanský tím Ravan Baku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Brno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk