ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Talentovaný Róbert Polievka záujem zo zahraničia nerieši: Myslím iba na Duklu
zdroj: SFZ Roman Ferstl

Talentovaný Róbert Polievka záujem zo zahraničia nerieši: Myslím iba na Duklu

"Faktom je, že máme mladé mužstvo a v podstate sa učíme hrať futbal, no myslím, že je v ňom kvalita. Pre záchranu spravíme všetko, čo bude v našich silách," sľubuje Polievka

Má síce iba osemnásť rokov, no fanúšikovia Banskej Bystrice do neho vkladajú obrovské nádeje. Talentovaný ofenzívny univerzál Róbert Polievka načal druhú desiatku štartov v najvyššej súťaži bravúrne, keď v domácom súboji proti Trnave robil poriadny vietor v defenzíve súpera.

Rodák z Krupiny patril uplynulý víkend medzi najlepších hráčov kola. Skúsenému zadákovi Spartaka Trnava Marekovi Janečkovi robil také problémy, že tréner Jarábek musel reagovať a preskupiť rady. Polievkovi nerobí problém nastúpiť pod hrotom či na krídle. Futbal si užíva a hodlá v tom pokračovať.

"Proti Trnave sme hrali s nožom na krku. Vedeli sme, že musíme dať a gól a musíme zabodovať. V prvom polčase sme mali dosť šancí, mali sme dať viac, ako len jeden gól. Naopak, ten, ktorý sme dostali bol veľmi lacný. V druhom polčase sme potom poľavili, hra nám nešla podľa predstáv a mohli sme aj prehrať. Myslím si, že remíza je zaslúžená, no doma teraz potrebujeme zbierať všetky body," rozhovoril sa pre klubový web reprezentant Slovenska do devätnásť rokov.

{+T78130}

Problémy v Dukle sú už takpovediac verejné. Mužstvo opustilo viacero skúsených hráčov a tréner Štefan Rusnák sa musí poriadne obracať. Všetci v tíme napriek tomu veria, že najvyššiu súťaž v Banskej Bystrici udržia.

"Faktom je, že máme mladé mužstvo a v podstate sa učíme hrať futbal, no myslím, že je v ňom kvalita. My mladí sa budeme snažiť neustále futbalovo rásť a učiť sa od starších, ktorí nám pomáhajú. Verím, že spoločne nám to pôjde a odrazí sa to aj na ihrisku. Pre záchranu spravíme všetko, čo bude v našich silách," sľubuje futbalista, okolo ktorého už údajne krúžia aj skauti zo zahraničia. Róberta Polievku záujem iných klubov teší, no momentálne sa tým nezaoberá: "Teší ma hlavne to, že môžem hrať najvyššiu súťaž, chcem byť platným hráčom. Teraz som v Dukle a myslím len na Duklu, budem za tento klub bojovať, pretože ho mám v srdci a veľmi rád. Momentálne neriešim, čo sa môže udiať cez leto. Ako som už povedal, teraz som hráčom Dukly Banská Bystrica a spravím všetko preto, aby sme sa zachránili. Som mladý, hrám svoju prvú ligovú sezónu a je to pre mňa plus, že mám šancu na sebe pracovať a dávať o sebe vedieť."

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk