ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Góly navrátilca Hamuľaka majú Michalovciam pomôcť k postupu do Fortuna ligy
zdroj: TASR

Góly navrátilca Hamuľaka majú Michalovciam pomôcť k postupu do Fortuna ligy

"V Liberci mi týmto vyhoveli, chcel som sa vrátiť. Veľmi som tam totiž nehrával. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie," rozhovoril sa pre profutbal.sk najlepší druholigový strelec z minulej sezóny

V úvodnom jarnom zápase na pôde košickej Lokomotívy sa v drese Michaloviec predstavil aj niekdajší kráľ strelcov druhej ligy Michal Hamuľak. Šikovný zakončovateľ pred sezónou zamieril na ročné hosťovanie do českého Liberca, po šiestich mesiacoch sa ale vrátil na Slovensko, aby reštartoval svoju kariéru.

Rodákovi z Humenného v Česku ruže nekvitli. Do tímu si ho vyhliadol slovenský tréner Samuel Slovák, no ani on nedával svojmu krajanovi veľa príležitostí. Hamuľak na jeseň nastúpil za Liberec iba v siedmich stretnutiach.

"Zimnú prípravu som odštartoval ešte v Liberci, po dvoch týždňoch som sa ale pripojil k Michalovciam. V Liberci mi týmto vyhoveli, chcel som sa vrátiť. Veľmi som tam totiž nehrával. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie," rozhovoril sa exkluzívne pre profutbal.sk najlepší druholigový strelec z minulej sezóny, ktorý pred rokom napol sieť súperov dovedna až 25-krát.

Michalovce cestovali v prvom jarnom kole na pôdu Lokomotívy Košice a drvivá väčšina fanúšikov očakávala jednoduché a povinné víťazstvo. Opak bol ale pravdou. Ukázalo sa, že "Loky" je na zápas pripravená o čosi lepšie, favorita zaskočila a gólom Tomáša Labuna sa postarala o obrovské prekvapenie.

"Zápas s Lokomotívou sme si prehrali sami, našim prístupom, našou hrou a laxnosťou. Určite sme súpera nepodcenili, no hrali sme profesorský futbal, čo sa väčšinou nevypláca. Pritom na prvý jarný zápas sme sa už veľmi tešili, veď príprava mala viac ako dva mesiace a behať po umelej tráve a po snehu veru nie je sranda. Konečne sa to už začalo," pokračuje Hamuľak.

{+T78030}
foto: mfkzemplin.sk

Nový systém druhej ligy je dosť diskutabilný. Tímy, ktoré postúpia do nadstavbovej časti, si so sebou nevezmú body získané proti mužstvám, ktoré budú hrať o záchranu. Natíska sa teda otázka, či hráči vôbec majú chuť hrať zápasy, v ktorých im takpovediac o nič nejde.

"Ani tieto zápasy určite neberieme na ľahkú váhu. Veď Lokomotíva Košice môže vyhrať všetky štyri úvodne duely a nakoniec postúpi do prvej šestky. To by bola z našej strany iba výhovorka. Vždy chceme vyhrať," vysvetľuje pre profutbal.sk 24-ročný hrotový útočník, ktorý prišiel naspäť do Michaloviec s jasnými cieľmi: "Máme za sebou kvalitnú a náročnú zimnú prípravu, verím, že nám to pomôže a konečne sa nám podarí postúpiť do Fortuna ligy. No je zbytočné o tom hovoriť, všetko sa ukáže až na ihrisku. Neverím, že ešte budem naháňať najlepších strelcov. Mojou úlohou je strieľať góly a pomôcť tímu."

Konfrontácia s tímami zo západnej časti sa blíži, Zemplínčania sa tešia predovšetkým na najväčších konkurentov v boji o postup do Fortuna ligy - Skalicu a Nitru. "Osobne sa na to veľmi teším. Najviac asi na Skalicu, ktorá pre nás podľa mňa bude najťažším súperom. Touto cestou by som rád pozdravil aj Romana Čavojského zo Skalice. Je to môj dobrý známy," dodal s úsmevom na tvári Hamuľak a na margo svojej budúcnosti ešte poznamenal: "To teraz neriešim. Bol som na hosťovaní v Liberci, v Michalovciach mám stále platnú zmluvu. Uvidíme, čo bude v lete. Dopredu nechcem nič hovoriť."

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk