ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jedni Šemrinca hladia, iní šticujú
zdroj: AS Trenčín

Jedni Šemrinca hladia, iní šticujú

"Skôr by ma prekvapilo, keby sa to v kabíne ušlo bez uštipačných poznámok. Chalani sa bavia. Niekto si ju chce chytiť, iní ma za ňu poriadne vyšticovať. Zábavné fóry nemajú konca kraja," smeje sa trenčiansky dedo Mráz

Má nový imidž. Brankár AS Trenčín Igor Šemrinec na prvý jarný zápas vybehol s hustou bradou. Gólmanský dedo Mráz si ju pestuje už od novembrovej akcie Movember. Ako to s ňou bude ďalej, je ešte zahalené rúškom tajomstva.

V hokeji sa výraznou bradou môže popýšiť Michal Handzuš, vo futbale Igor Šemrinec. Ochranca svätyne AS Trenčín si fúzy neholil už štyri mesiace. Symboliku v tom na začiatku nehľadal. “Všetko sa začalo počas novembrovej akcie Movember zameranej na rakovinu prostaty. Pri tejto príležitosti sme chodili do kaderníctva raz za týždeň, kde sa o naše fúzy starali kaderníčky až natoľko dobre, že po skončení akcie som si na ne dosť zvykol. Nasledujúce týždne som zlenivel a nechcelo sa mi bradu holiť, až som sa dopracoval k dnešnej podobe,“ povedal Šemrinec.

Na poriadny porast si už zvykol a pokiaľ sa nepozrie do zrkadla, alebo mu ho niekto nepripomenie, už ani nevníma, čo na tvári má. “Bolo obdobie, kedy ma to aj svrbelo, ale všetko je o zvyku,“ doplnil.

{+T77966}

Názory na bradu sú rôzne. Už sa párkrát stal aj terčom zábavy. “Skôr by ma prekvapilo, keby sa to v kabíne ušlo bez uštipačných poznámok. Chalani sa bavia. Niekto si ju chce chytiť, iní ma za ňu poriadne vyšticovať. Zábavné fóry nemajú konca kraja,“ smeje sa trenčiansky dedo Mráz. O budúcnosti fúzov však ešte nepremýšľal. Najhlavnejšie slovo bude mať babka z Bystričian, ktorú plánuje Igor Šemrinec navštíviť počas Veľkonočných sviatkov.

V nedeľu čaká na zverencov trénera Martina Ševelu dôležitý zápas v boji o majstrovský titul na pôde Žiliny. Duel pod Dubňom môže výraznou mierou napovedať, kto bude novým majstrom. “Všetci v klube sa nevieme dočkať zápasu o prvé miesto. Podľa môjho názoru zápas môže priniesť určité svetlo do momentálneho vývoja tabuľky. Do konca súťaže však zostáva veľa kôl na to, aby sme hovorili, že sa rozhodne o majstrovskom titule,“ povedal Šemrinec.

Trenčanom sa vydarila zimná príprava a na ňu nadviazali aj v prvom jarnom kole proti Banskej Bystiri. Pri otázke, či by sa mohla stať jeho brada symbolom úspechu sa rodák z Prievidze zamyslel. “Ak by sa mala stať jedným z detailov, ktorý rozhodne o konečnom úspechu nášho tímu, kľudne ju budem mať až do konca sezóny. Nemám s tým žiadny problém,“ dodal na záver s úsmevom.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk