ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Liptove záchranársky cieľ definovaný, Galád: Začíname z bodu nula
zdroj: TASR

V Liptove záchranársky cieľ definovaný, Galád: Začíname z bodu nula

Jasná úloha zachrániť Fortuna ligu stojí pred slovenským klubom MFK Ružomberok na jar ročníka 2014/2015. Na stredajšej tlačovej konferencii túto tézu unisono zdôraznili zástupcovia po jeseni predposledného mužstva tabuľky

Jasná úloha zachrániť Fortuna ligu stojí pred slovenským klubom MFK Ružomberok na jar ročníka 2014/2015. Na stredajšej tlačovej konferencii túto tézu unisono zdôraznili zástupcovia po jeseni predposledného mužstva tabuľky.

"Sme na predposlednej priečke tabuľky, takže roboty počas zimy bolo dosť," povedal v úvode tlačovky generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis. "Sústredili sme sa jednak na kvalitnú prípravu, no zároveň aj na vystuženie hráčskeho kádra. Chceli sme, aby mal skúsenosť, ale takisto mladíckosť a dravosť. Až zápasy od tejto soboty ukážu, ako sa nám to podarilo," dodal. Ako uviedol športový riaditeľ liptovského klubu Erik Kendera, zimná prestávka priniesla poriadny "prievan" v mužstve. "S deviatimi hráčmi sme sa rozlúčili, na druhej strane osem nových prišlo," spresnil Kandera.

"Máme to, čo sme chceli, na každý post dvoch hráčov. Samozrejme, musím spomenúť aj odchod Adama Zreľáka, ktorý bol pre nás nečakaný. Tréner je i na to, aby sa s takýmito vecami vyrovnal. Určite nám však Adam bude veľmi chýbať," konštatoval tréner MFK Ivan Galád.

{+T74890}

Ružomberčania sú skoro na dne tabuľky, ale na prahu jari vládne pod Čebraťom optimizmus. "Povedali sme si, že sa začína pre nás nová súťaž. Jarná časť má štrnásť kôl, my ideme do nej z bodu nula. Myslím si, že sme schopní urobiť dve veci – radosť ľuďom v meste, lebo to je našim poslaním a zabezpečiť Ružomberku i pre ďalší ligový ročník najvyššiu súťaž. Na začiatku to bude na ťažkých terénoch určite zvláštne, ale verím, že my to zvládneme. Pre mňa bude najdôležitejšie, čo poviem na tlačovej konferencii po poslednom majstrovskom zápase. Do Ružomberka som prišiel na to, aby som tu spolu s chlapcami a s klubom, ktorý je neskutočne stabilizovaný, ligu zachránil," vyjadril sa Galád, ktorého asistentom je Ján Bíreš a trénerom brankárov Stanislav Seman.

Slovo za kabínu dostal aj kapitán Ruže Marek Sapara, ktorý sa takmer po deviatich rokoch strávených v cudzine (Nórsko a Turecko) vrátil pod Čebrať. "Som presvedčený, že Ružomberok nebude bojovať o záchranu," vyhlásil 38–násobný reprezentant a doplnil: "Máme za sebou dobrú prípravu, mužstvo sa posilnilo o kvalitných hráčov. S výsledkami v príprave síce nebola spokojnosť, ja však verím, že v majstrovských stretnutiach to bude naopak."

{+T77059}

MFK odohral desať prípravných stretnutí, len dve vyhral (s druholigistami – vo Zvolene 3:1 a doma s Michalovcami 5:1), jedno remizoval (s rumunským FC Botosani 1:1) a sedem prehral. "Výsledkovo sa nám zima nevydarila, avšak herný posun som videl hlavne v zápasoch v Turecku," podotkol Galád, ktorý bol spokojný so zabezpečením zimnej prípravy. Mužstvo absolvovalo kondičné sústredenie na Malinôm Brde a desaťdňové herné v Turecku.

Jarná časť bude pre "galádovcov" dosť špecifická, prvých päť kôl odohrajú na vlastnom ihrisku, pretože kvôli pripravovanej rekonštrukcii hracej plochy (výstavba vyhrievaného trávnika) dva zápasy si presunuli oproti pôvodnému vyžrebovaniu.

káder MFK Ružomberok na jar FL 2014/2015:

brankári: Tomáš Lešňovský, Štefan Senecký, Matej Šavol
obrancovia: Dominik Kružliak, Ján Maslo, Lukáš Ondrek, Gagik Dagbašjan, Oliver Práznovský, Antonín Rosa, Martin Boszorád
stredopoliari: Milan Ferenčík, Richard Bartoš, Mário Almaský, Tomáš Gerát, Martin Nagy, Juraj Vavrík, Lukáš Lupták, Boris Turčák, Štefan Zošák, Ivan Kotora, Marek Sapara, Lukáš Janič
útočníci: Andrej Lovás, Štefan Gerec, Pavol Masaryk

pohyb v kádri:

príchody: Senecký (ŠKF Sereď), Boszorád (FC Nitra), Masaryk (Družstevník Radimov), Dagbašjan (Banants Karaganda – Arménsko), Rosa (Mladá Boleslav – hosťovanie), Sapara (Osmanlispor – Turecko, hosťovanie), Gerec (návrat z hosťovania v Podbrezovej)

odchody: Martin Mečiar, Róbert Vaniš, Michal Habánek, Armando Mance, Libor Koníček, Martin Nosek (všetci ukončenie zmluvy), Erik Liener (hosťovanie – Lokomotíva Zvolen), Miroslav Almaský (hosťovanie – ŠKM Liptovský Hrádok), Adam Zreľák (prestup Slovan Bratislava)

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk