Španielsko
zdroj:

Španielsko

Výsledky zápasov 29. kola I. španielskej futbalovej ligy: Bilbao - Real Madrid 4:2 (2:0)

Súboj o futbalový trón v Španielsku je opäť dramatický. Real Madrid mal po 26. kole na čele tabuľky už osembodový náskok pred Valenciou, po troch stretnutiach bez víťazstva sa však odstup obhajcu prvenstva od najväčšieho konkurenta v boji o titul zmenšil na jediný bod.

Biely balet sa momentálne trápi a po stredajšej prehre so Zaragozou vo finále Kráľovského pohára vyšli "merengues" naprázdno aj v Bilbau, kde prehrali 2:4. Hostia stále bez zraneného Ronalda nezvládli záver prvého polčasu, v ktorom dvakrát inkasovali. Ďalší ostrostrelec a kapitán hostí Raul síce dvoma presnými zásahmi vyrovnal, ale posledné slovo mal domáci obranca Del Horno, ktorý v rozpätí dvoch minút dvakrát prekonal Casillasa. "Dve prehry po sebe sú pre nás frustrujúce. Nenachádzam na ne vysvetlenie, možno nedostatok koncentrácie," povedal anglický stredopoliar Realu David Beckham, ktorý bol v závere vystriedaný.

Šesť gólov padlo aj vo Valencii, kde sa hetrikom prezentoval Mista. Hostia sa dostali k slovu až za stavu 0:5, keď z pokutového kopu korigoval Kamerunčan Eto´o. "Mužstvo hrá výborne už od februára, ale teraz jeho forma kulminuje. Máme aj skvelé individuality, teraz sa presadil Mista," uviedol spokojný tréner Valencie Rafa Benitez.

Z elitnej štvorky zaváhal v 29. kole iba Real Madrid. La Coruňa sa trápila so slabučkou Murciou, tri body jej po troch prehrách v rade zabezpečil obranca Joan Capdevilla. Rovnakým výsledkom 1:0 sa skončil aj súboj FC Barcelona - San Sebastian. Postaral sa o to Brazílčan Ronaldinho gólom z priameho kopu minútu pred koncom riadneho hracieho času. Skvelý loptový kúzelník rozvlnil sieť už po dvanásty raz v sezóne a navyše v deň svojich 24. narodenín. "Toto sú najkrajšie narodeniny v mojom živote. Tá strela bola dôkazom môjho sebavedomia," poznamenal Ronaldinho. Barcelona pod vedením Franka Rijkaarda potiahla šnúru víťazstiev už na deväť stretnutí, čo je najlepšia séria tímu z Nou Campu za posledných 30 rokov.

Z ďalších súbojov zaujalo osem gólov a dve červené karty na trávniku Santanderu, kde sa domáci rozišli s Celtou Vigo 4:4. Villarreal strelil v Pamplone proti domácej Osasune všetky tri góly, napriek tomu prehral 1:2. Brankár Reina po strele Aloisia a obranca Quique Alvarez namierili do vlastnej siete.

Výsledky sobotňajších zápasov 29. kola I. španielskej futbalovej ligy
:

Bilbao - Real Madrid 4:2 (2:0)
Góly: 40. Yeste, 43. Urzaiz, 74. a 76. Del Horno - 46. a 61. Raúl, 30 800 divákov

La Coruňa - Murcia 1:0 (1:0)
Góly: 40. Capdevila, 24 920 divákov

Atletico Madrid - Betis Sevilla 2:1 (0:0)
Góly: 51. Paunovič, 68. Fernando Torres - 67. Joaquin 67, 45 587 divákov

Výsledky nedeľňajších zápasov 29. kola I. španielskej futbalovej ligy:

Albacete - Valladolid 2:0 (1:0)

Góly: 10. Aranda, 56. Mikel

Osasuna - Villarreal 2:1 (1:0)
Góly: 33. Reina (vlastný), 72. Alvarez (vlastný) - 77. Riquelme

Racing Santander - Celta de Vigo 4:4 (2:1)
Góly: 17. a 83. Álvarez, 38. a 86. Guerrero - 28. a 72. Miloševič, 46. a 61. Mostovoj, ČK: 35. Regueiro (Racing)

FC Sevilla - Malaga 0:1 (0:0)
Gól: 77. Salva Balesta

Zaragoza - Espanyol Barcelona 1:1 (1:1)
Góly: 20. Villa - 29. Fredson

FC Valencia - Real Mallorca 5:1 (1:0)
Góly: 44., 67. a 68. Mista, 57. Baraja, 60. Angulo - 83. Eto´o (z 11 m)

FC Barcelona - Real Sociedad San Sebastian 1:0 (0:0)
Gól: 89. Ronaldinho