ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jaroslav Kentoš skončil na lavičke Podbrezovej
zdroj: TASR

Jaroslav Kentoš skončil na lavičke Podbrezovej

Do konca súťažného ročníka by mali Podbrezovú, ktorej patrí priebežná ôsma priečka v ligovom pelotóne, viesť Branislav Benko a Mário Auxt, doterajší asistenti trénera, spolu s Jozefom Móresom

Jaroslav Kentoš ukončil svoje pôsobenie na lavičke FO ŽP Šport Podbrezová. Ako sa uvádza na oficiálnom klubovom webe nováčika Fortuna ligy, 40-ročný kormidelník skončil na základe dohody s vedením klubu.

Do konca súťažného ročníka by mali Podbrezovú, ktorej patrí priebežná ôsma priečka v ligovom pelotóne, viesť Branislav Benko a Mário Auxt, doterajší asistenti trénera, spolu s Jozefom Moresom.

Aktualizované o hlas prezidenta klubu Júliusa Kriváňa (TASR)

"V prvom rade chcem povedať, že to bolo rozhodnutie vedenia ŽP Šport, ktoré zastrešuje futbalový klub, a vedenia železiarní, ktoré sú hlavným sponzorom. Bolo to dohodou, a impulz na takúto zmenu vznikol už na konci jesene. Jednoducho sme nedosahovali také výsledky ako predtým, myslíme si, že sme mohli byť na tom lepšie. Je to, samozrejme, len teória, ale prípravné zápasy len potvrdili nie celkom dobrý stav. Bola to zmena dosť nečakaná, no neuberali sme sa správnym smerom. Dúfame, že nastane oživenie, hráči sa nabudia a naštartujú na lepšie výkony."

Július Kriváň označil rozhodnutie za dosť bolestivé, pre vedenie i samotného trénera. "Určite to zabolelo, ale už na konci jesene vznikli takéto úvahy a bol si toho vedomý. Dostal však šancu, bol za ňu vďačný, len naozaj výsledky v príprave dobré neboli a rovnako aj hra, čo bolo hádam najpodstatnejšie. Možno naše rozhodnutie mnohých prekvapilo, na druhej strane musím povedal, že za tie roky Jaroslav Kentoš odviedol pri mužstve veľmi dobrú prácu, prepracovali sme sa z tretej do druhej a nakoniec do prvej ligy. Takéto zásahy sú bolestivé a nepríjemné, ale na druhej strane život takéto zmeny prináša. Je to trénerský chlebík a náhle odchody sa nedajú vylúčiť."

Úvahy o tom, kto namiesto Jaroslava Kentoša napokon vyriešila sila vlastnej kuchyne. Július Kriváň: "Padli rôzne návrhy, či ťahať trénera zvonka, aj sme uvažovali nad rôznymi menami, no nechcem ich konkretizovať. Nakoniec sme sa rozhodli vybrať triumvirát trénerov z našich radov, doterajších dvoch asistentov Branislava Benka, Mária Auxta a pričlenili sme k nim Jožka Moresa, ktorý bude niesť hlavnú zodpovednosť, a bude s ním spolupracovať ešte Marek Bažík. Sú to typy, myslíme si, že burcujúce, a dôverne poznajú podmienky v Podbrezovej. Ťahať sem na kratší čas, alebo perspektívne dlhšie niekoho, kto naše podmienky nepozná, a určite sú iné ako v nejakých väčších kluboch, sme nepovažovali za rozumné riešenie, radšej sme siahli do vlastných radov."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk