ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Paurovi sa pri vyššej záťaži nadmerne dvíha pulz, čaká ho operácia srdca
zdroj: TASR

Paurovi sa pri vyššej záťaži nadmerne dvíha pulz, čaká ho operácia srdca

"Tomu môžete veriť, že sa dám dokopy. Budem robiť všetko preto, aby som bol platným hráčom a pomohol mužstvu k víťazstvám v lige a potom aj v pohárovej Európe," dodal odhodlane Paur

Žilinčania odleteli na herné sústredenie do Turecka bez Jakuba Paura. Ten odohral v dueli proti Olomoucu len 23 minút, potom odišiel z trávnika. Šikovného stredopoliara trápia problémy so srdcom, pre ktoré bude musieť podstúpiť operáciu. Fanúšikov ale uisťuje, že nejde o nič vážne.

"Pri vyššej záťaži sa mi nadmerne dvíha pulz. V zápase s Olomoucom to bolo na hranici 200. Ľahol som si na trávnik a potreboval som sa troška vydýchať. Cítil som sa ťažký a úplne zle, napriek tomu som chcel hrať, no tréner to rezolútne zatrhol," opisuje svoje zdravotné problémy v rozhovore pre klubový web Jakub Paur, ktorého o mesiac čaká operácia: "Termín na operáciu srdca mám na 13. marca, no možno sa to stihne aj skôr. Aj z toho dôvodu som s tímom necestoval do Turecka, čakám na skorší termín. Ak by sa to podarilo, stihol by som začiatok jarnej časti."

Futbalisti musia byť psychicky odolní, no operácia srdca rozhodí azda každého. Navyše, ak ide o mladého 22-ročného človeka. "Lekári ma ubezpečili, že tento zdravotný problém má veľa ľudí a je to bežný zákrok, ktorý sa robí pri plnom vedomí. Je tam menšia arytmia srdca, tá by sa mala upraviť do troch týždňov od operácie. Potom by som mohol naplno trénovať. Mám zmiešané pocity, no upokojila ma správa, že po operácii by sa mi to už nikdy nemalo vrátiť," vysvetľuje rodák z Višňového.

Dnes už bývalý reprezentant do 21 rokov verí, že zdravotné ťažkosti ho nepribrzdia v jeho vývoji. Konkurencia v Žiline rastie každým dňom a Paur si uvedomuje, že musí byť v stopercentnej kondícii, aby sa dostal do zostavy. "Tomu môžete veriť, že sa dám dokopy. Budem robiť všetko preto, aby som bol platným hráčom a pomohol mužstvu k víťazstvám v lige a potom aj v pohárovej Európe," dodal odhodlane.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk