ProFutbal.sk ProFutbal.sk

David Hudák na hosťovanie do Újpestu, teší sa na novú výzvu
zdroj: Michal Čierny

David Hudák na hosťovanie do Újpestu, teší sa na novú výzvu

"Teším sa na novú výzvu. Prestupujem do klubu s bohatou históriou a s veľkou základňou fanúšikov. Idem tam s cieľom napredovať vo futbalovom živote a naďalej sa zdokonaľovať," prezradil Hudák

Futbalista bratislavského Slovana a reprezentant do 21 rokov David Hudák smeruje do maďarského Újpestu. Do momentálne šiesteho tímu maďarskej ligy odchádza na hosťovanie s možnosťou na trvalý prestup. David Hudák dnes v Budapešti absolvoval zdravotné testy a v tejto chvíli už nič nebráni jeho odchodu.

David Hudák si v uplynulom roku spravil dobré meno v reprezentácii do 21 rokov, kde spolu s tímovým kolegom zo Slovana Branislavom Niňajom patrili medzi opory nášho výberu. V zápasoch so Škótskom či Holandskom sa zaradil medzi najlepších na ihrisku. Jeho pozícia v Slovane sa však zmenila po neúspešnom účinkovaní v Európskej lige a na zimné sústredenie v Špindlerovom Mlýne už David s "belasými" necestoval. Preto hľadal klub, v ktorom by mal možnosť nastupovať pravidelne.

„Teším sa na novú výzvu. Prestupujem do klubu s bohatou históriou a s veľkou základňou fanúšikov. Idem tam s cieľom napredovať vo futbalovom živote a naďalej sa zdokonaľovať. Slovan sa mi opúšťa ťažko, strávil som tu krásne roky a dobré futbalové sezóny. Práve Slovanu ďakujem za šancu presadiť sa vo veľkom futbale. Dal som si nové ciele a urobím všetko pre to, aby sa mi splnili,“ povedal tesne po podpise zmluvy David Hudák.

{+T73932}

Viac o pozadí prestupu priblížil Roman Vojtek zo spoločnosti Stars and Friends, ktorá prestup sprostredkovala.

„V hre bolo viacero záujemcov z Maďarska a Čiech, no nakoniec sme sa rozhodli pre Újpest. Práve od nich sme cítili, že Davida najviac chcú. Naozaj oňho bojovali. Podarilo sa nám vybaviť hosťovanie s opciou na následný transfer. Je to nádejný mladý futbalista, ktorý bol v reprezentácii do 21 rokov. Výhodou je, že David plynule hovorí po maďarsky, preto bude jeho adaptácia v novom klube rýchlejšia. David si veľmi prial ísť do Maďarska. Vďaka tomu, že naša agentúra Stars and Friends pôsobí aj v Maďarsku, tak sa nám podarilo tento transfer zrealizovať. Maďarský futbal celkovo napreduje, kluby dobudovali infraštruktúru, na zápasy chodí veľa divákov, kluby sú finančne stabilizované. Teraz bude už len na Davidovi ako sa v novom klube uchytí,“ povedal Roman Vojtek.

David Hudák by sa mal už v najbližších chvíľach pripojiť k mužstvu Újpestu, ktoré je momentálne na sústredení v Turecku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk