ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na slávne časy sa nedá zabudnúť, priznáva Juraj Čobej
zdroj: TASR

Na slávne časy sa nedá zabudnúť, priznáva Juraj Čobej

"V bránke som stál asi po roku. Všetko ma bolí. Síce počas roka mám ten základný pohyb, no ak má človek ostať vo forme, musí pravidelne chytať," prezradil po Westton Cupe Čobej

Meno Juraj Čobej netreba zvlášť predstavovať. Hoci o tomto rodákovi zo Stropkova už dlhšiu dobu veľa nepočuť, fanúšikovia slovenského futbalu si ho dobre pamätajú. Jeho famózne výkony v drese petržalskej Artmedie sú nezabudnuteľné.

Neuveríte, no takmer dvojmetrový (199 cm) gólman ešte stále definitívne nezavesil kopačky na klinec. Hoci dnes je už viac trénerom ako hráčom.

"Som asistentom trénera v Partizáne Bardejov, na starosti mám brankárov. Okrem toho trénujem aj Dlhú Lúku v piatej lige. Tam som dokonca na súpiske vedený ako tretí gólman," vysvetľuje sympatický "východniar" a so smiechom v hlase dodáva: "Pred rokom som dokonca chytal v Michaľanoch. Vypadli mi obidvaja brankári, tak som musel ísť medzi žrde."

Na pôsobenie v Lige majstrov s Artmediou Čobej nezabudol. Ani by nemohol, veď túto krásnu kapitolu mu jeho známi a fanúšikovia neustále pripomínajú. "Veru tak. Pripomínajú mi to médiá, no aj bežní ľudia, ktorí ma často oslovujú a spomínajú tie slávne časy," prezradil nám jedennásobný slovenský reprezentant. A keď sme sa ho spýtali, či sleduje našu najvyššiu súťaž, aj keď v nej Artmedia už nepôsobí, dodal: "Pravidelne si pozriem výsledky, no to je asi všetko. Podrobnejšie našu ligu nesledujem."

{+T77415}

Po Westton Cupe ho všetko bolí

Uplynulý víkend predviedol Juraj Čobej svoje majstrovstvo fanúšikom v Bardejove, kde sa konal jubilejný dvadsiaty ročník halového turnaja Westton Cup. Podujatie malo skvelý priebeh, o ktorý sa postarali predovšetkým zaplnené tribúny v Športovej hale.

"Westton Cup sa v Bardejove konal aj pred troma rokmi, som rád, že sa tu znovu vrátil. Je to skvelá akcia, na ktorej po dlhšej dobe postretávam viacerých kamarátov," vraví dnes 43-ročný brankár, ktorý na záver priznal, že chytanie je pre neho čoraz náročnejšie: "V bránke som stál asi po roku. Všetko ma bolí. Síce počas roka mám ten základný pohyb, no ak má človek ostať vo forme, musí pravidelne chytať."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk