ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Žiliny mieri sedemnásťročný László Bénes
zdroj: Rudolf Maškurica

Do Žiliny mieri sedemnásťročný László Bénes

"V priebehu jarnej časti chceme hráčovi ponechať dostatok času a priestoru na adaptáciu v novom prostredí, na spoznanie systému našej hry a veríme, že sa mu čo najskôr podarí zapadnúť do tímu," píše sa webe klubu

Slovenský reprezentant do devätnásť rokov László Bénes v piatok podpíše trojročnú zmluvu s aktuálnym lídrom Fortuna ligy MŠK Žilina. Sedemnásťročný stredopoliar následne odcestuje s reprezentáciou na turnaj do La Mangy.

Bénes je odchovancom FK Šamorín, neskôr pôsobil v DAC Dunajská Streda. V roku 2013 odišiel do mládežníckej akadémie Györu, kde zaznamenal aj jeden štart v najvyššej maďarskej lige a pripravoval sa spoločne s A-tímom. "V priebehu jarnej časti chceme hráčovi ponechať dostatok času a priestoru na adaptáciu v novom prostredí, na spoznanie systému našej hry a veríme, že sa mu čo najskôr podarí zapadnúť do tímu. Zo Španielska sa spoločne so Špalekom presunú do Turecka, kde sa pripoja k tímu na záverečnú prípravu pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy," píše sa na oficiálnom webe klubu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk