ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC posilnil bosniansky reprezentant Sesar: Teším sa na prvý zápas
zdroj: TASR

DAC posilnil bosniansky reprezentant Sesar: Teším sa na prvý zápas

"V Turecku som hral proti Galatasarayu, ktorý mal v zostave Drogbu či Sneijdera. V reprezentácii som zasa nastúpil proti Baleovi, Balotellimu či Ramseymu," spomína Sesar

Jesenná časť nevyšla Dunajskej Strede úplne podľa predstáv, vedenie klubu viackrát v médiách deklarovalo, že má omnoho vyššie ambície. Tie chce napĺňať čo najskôr, aj preto robí počas zimnej prestávky všetko pre to, aby na jar vybehlo na trávnik čo najsilnejšie mužstvo.

Zaujímavou posilou sa javí Ivan Sesar. Ten prišiel do DAC z tureckej prvej ligy a v polovici januára podpísal zmluvu na dva a pol roka. "Oslovil ma Aljoša Asanović, presnejšie jeho dcéra Anamarija, ktorý je v Chorvátsku známou módnou návrhárkou. Sme veľmi dobrí priatelia a ona mi zavolala, či nechcem ísť do klubu jej otca. Stretol som sa s Aljošom a s prezidentom, zistil som, že klub má veľké plány - nový štadión, nové tréningové centrum. To ma presvedčilo. Možno sa mi v budúcnosti naskytne šance ísť do ešte kvalitnejšej súťaže, teraz chcem ale podávať čo najlepšie výkony na Slovensku," rozhovoril sa pre klubový web Bosniak s chorvátskym pasom, ktorý si na seba obliekal dresy NK Záhreb, FC Koper, Lokomotivu Záhreb, Sarajeva, Elagzisporu či Akhisar Belediyesporu. V minulosti si zahral aj proti niekoľkým hviezdam svetového futbalu: "V Turecku som hral proti Galatasarayu, ktorý mal v zostave Drogbu či Sneijdera. V reprezentácii som zasa nastúpil proti Baleovi, Balotellimu či Ramseymu."

Priaznivci Dunajskej Stredy si od novej posily sľubujú predovšetkým posilnenie stredu poľa. Sesar je univerzálny záložník, ktorému nerobí problémy útočenie, ani bránenie. "Som stredný záložník, ofenzívny alebo defenzívny. Na oboch postoch sa cítim dobre. Hrám pravou nohou, no problém nemám ani s ľavačkou," predstavil sa fanúšikom, na margo ktorých poznamenal: "Videl som už na videu, aká výborná atmosféra tu vládne počas zápasov. Pre futbalistu je veľmi dôležité a potrebné cítiť podporu z hľadiska. Ak vás v zime a chlade príde podporiť päťdesiat, možno sto fanúšikov do Győru či Mattersburgu, tak to je výborné. Počul som, že aj na ligu chodia vo veľkom počte. Už sa veľmi teším na prvý zápas."

{+T77361}

Trojnásobný reprezentant Bosny a Hercegoviny priznáva, že o slovenskom futbale nemal doposiaľ žiadne informácie. Napriek tomu na Žitný ostrov neprichádzal so žiadnymi obavami. "Nie, nevedel som nič o vašej lige, ale trávim množstvo času s Darijom Krištom, on tu všetko pozná a veľa vecí som sa od neho dozvedel. Poznal som len nových trénerov, boli to výborní futbalisti. Tomislav Marić je síce Chorvát, ale nemá nič spoločné s chorvátskou mentalitou, je na sto percent Nemec. Vždy a všetko robí naplno, s maximálne profesionálnym prístupom k povinnostiam. Dean Računica bol tiež výborný futbalista, dlhé roky hral za Hajduk Split, veľmi sa mi páčil ako futbalista a teším sa, že mám možnosť pod ním trénovať," vysvetľuje 25-ročný rodák z mesta Mostar a na záver prezradil aj to, s akými ambíciami prišiel do DAC: "Nechcem príliš špekulovať o budúcnosti, pre mňa je dôležitý vždy najbližší deň. Chcem podávať čo najlepšie výkony a ak sa bude dariť mne aj mužstvu, možno sa posuniem ďalej, do kvalitnejšej ligy. Samozrejme, ak to bude výhodné pre všetky strany. Ale teraz sa chcem v prvom rade sústrediť na DAC.“

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk