ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ben Arfa na odchode z Nice
zdroj:

Ben Arfa na odchode z Nice

"Jeho pôsobenie v Nice sa zajtra skončí. Ešte nie je jasné, kde bude jeho kariéra pokračovať," uviedol pre agentúru Reuters hráčov agent Jean-Jacques Bertrand

Francúzsky futbalista Hatem Ben Arfa je na odchode z tímu OGC Nice a hľadá si nový angažmán. Vedenie francúzskej Ligue 1 minulý týždeň zakázalo Ben Arfovi dohrať sezónu v Nice, keďže v aktuálnej sezóne už pôsobil v anglických kluboch Newcastle United a Hull City.

Podľa pravidiel Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) môže hráč počas jednej sezóny nastúpiť maximálne v troch kluboch. Ben Arfa začal sezónu v Newcastli, kde sa po zranení rozohrával v tíme hráčov do 21 rokov. Za "juniorku" odohral aj niekoľko súťažných zápasov, potom nastupoval v A-tíme a napokon odišiel na hosťovanie do Hullu.

Celý tento proces vedenie Ligue 1 klasifikovalo ako naplnenie kvóty a Ben Arfovi odmietlo vydať registráciu na pôsobenie v súťaži. "Jeho pôsobenie v Nice sa zajtra skončí. Ešte nie je jasné, kde bude jeho kariéra pokračovať," uviedol pre agentúru Reuters hráčov agent Jean-Jacques Bertrand.

V reprezentácii Francúzska odohral 27-ročný Ben Arfa trinásť duelov s bilanciou dva góly.

Najnovšie z klubu: Nice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk