ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chvátal na hosťovanie do Sparty Praha, Vrťo: Bude chýbať
zdroj: TASR

Chvátal na hosťovanie do Sparty Praha, Vrťo: Bude chýbať

"Sparta Praha je veľký klub a pre samotného hráča obrovská výzva a možnosť ďalšieho posunu v kariére. Navyše, Juraj stále ostane našim hráčom, do Sparty ide zatiaľ len na hosťovanie," vraví Vrťo

Len osemnásťročný odchovanec fortunaligistu FK Senica Juraj Chvátal odchádza definitívne zo Záhoria do Sparty Praha. Dres jedného z najslávnejších českých klubov bude obliekať najbližší rok. Kluby sa takisto dohodli na následnej opcii, informoval oficiálny web Senice.

O Chvátala sa zaujímalo viacero klubov, najmä zo zahraničia. Svojimi výkonmi si na jeseň vyslúžil pozornosť pozorovateľov i manažérov veľkých klubov. Za trénera Pavla Hapala podával výborné výkony. Na začiatku februára je definitíva na stole, Chvátal bude najbližší rok obliekať dres "rudých". "Juraj je veľký talent, jeden z najväčších, aké momentálne behajú po slovenských trávnikoch. Samozrejme, v Senici bude chýbať. Po Robovi Mazáňovi je to druhý výborný krajný obranca, ktorý odchádza. Sparta Praha je však veľký klub a pre samotného hráča obrovská výzva a možnosť ďalšieho posunu v kariére. Navyše, Juraj stále ostane našim hráčom, do Sparty ide zatiaľ len na hosťovanie," citoval web fksenica.eu športového riaditeľa Dušana Vrťa.

Chvátal má v stredu odísť so Senicou do Turecka, tam by sa mal ale už pripojiť k Sparte. V minulosti v drese "rudých" pôsobili aj futbalisti Senice Juraj Piroska a Tomáš Kóňa.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk