ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nórsky zázrak Realu: Bude hrať s Ronaldom? Má stále rád Messiho?
zdroj: TASR/AP

Nórsky zázrak Realu: Bude hrať s Ronaldom? Má stále rád Messiho?

V šestnástich rokoch prestúpil do Realu Madrid. Za veľkej pozornosti médií si užil prvú tlačovú konferenciu. Teraz ale začína pre talentovaného Martina Ödegaarda skutočná práca

V šestnástich rokoch prestúpil do Realu Madrid. Za veľkej pozornosti médií si užil prvú tlačovú konferenciu. Teraz ale začína pre talentovaného Martina Ödegaarda skutočná práca. "Nórsky zázrak" musí riešiť mnoho dôležitých úloh. A presadiť sa v prvom tímu Realu nebude vôbec jednoduché.

Prečo si vybral Real?

Nie je tajomstvom, že o Martina Ödegaarda sa zaujímala väčšina európskych veľkoklubov. Trénoval s Liverpoolom aj Bayernom Mníchov. Preteky o jeho podpis však vyhral Real Madrid. Prečo? "Vybral som si Real Madrid, pretože je v tejto chvíli najlepší. Navyše je v skvelej kondícii," prezradil mladík.

Veľkú úlohu v jeho rozhodovaní vraj zohrali tiež tréneri Carlo Ancelotti a Zinedine Zidane.

Kde bude hrať?

Trénovať bude nórsky talent s hviezdami prvého tímu i s talentovanými borcami z druhého mužstva Realu, ktorému sa hovorí Castilla. Práve to vedie legendárny Francúz Zinedine Zidane, na ktorého sa Martin Ödegaard veľa teší.

{+T77165}

Castilla v súčasnosti bojuje o postup z tretej španielskej ligy - je na druhom mieste. "Som nadšený, že budem trénovať s prvým i druhým tímom. A keď ma Carlo Ancelotti povolá, aby som hral, bude to splnený sen," potvrdil sám šestnásťročný futbalista.

Na akej hrá pozícii?

Martin Ödegaard je technický stredopoliar, ktorý rád rozdáva presné prihrávky a tlačí sa aj do zakončenia. "Mám rád loptu. Preto by som rád hral tam, kde sa s ňou budem najčastejšie stretávať," hodnotí Nór.

Je pochopiteľné, že Real bude chcieť jeho schopnosti ďalej rozvíjať. Preto sa ako najpravdepodobnejšia pozícia javí v uprostred strednej formácie.

Vie po španielsky?

Reč bude asi najväčšia prekážka. "Španielsky som sa učil v škole v Nórsku, ale neovládam ju veľmi dobre," priznal Martin Ödegaard. V šestnástich rokoch má však dostatok času na to, aby svoje jazykové schopnosti vylepšil. A Real na to pochopiteľne dohliadne.

Kto je jeho vzor?

Martinovi Ödegaardovi musí závidieť každý mladý futbalista. Na tréningu sa bude stretávať s tými najväčšími svetovými hviezdami. Koho z nich obdivuje najviac? "Cristiano Ronaldo je najlepší. Ale sú tu ďalší ako Bale, Isco... Všetci sú skvelí," hovorí.

{+T74093}

Jeho dlhoročný vzor je však niekto iný. Brazílsky stredopoliar Liverpoolu Philippe Coutinho. Ani večera s ním počas víkendu v Liverpoole ho však nepresvedčila, aby anglický celok uprednostnil pred Realom Madrid.

Ma naďalej rád Lionela Messiho?

Martin Ödegaard má po svojom prestupe na svedomí aj prvú aférku. Na svojom oficiálnom Twitteri totiž zmazal odkazy, kde chválil hviezdu konkurenčnej Barcelony Lionela Messiho. Na priamu otázku reportéra, či má radšej Messiho, alebo Cristiana Ronalda, odpovedal bez väčšieho premýšľania: "Ronalda."

Niet divu, že si vybral svojho nového spoluhráča. Argentínčanovo umenie ale musí určite aj naďalej rešpektovať.

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk