ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marek Sapara si prišiel na Liptov vyvetrať hlavu
zdroj: TASR

Marek Sapara si prišiel na Liptov vyvetrať hlavu

"V Turecku mám platný kontrakt ešte na rok a pol. Chcú len, aby som sa na jar rozohral, vyvetral si hlavu a dostal sa späť do pohody, v akej som bol predtým. Plán je taký, že sa vrátim späť," vysvetlil Marek Sapara

Ružomberok pred jarnou časťou Fortuna ligy zbrojí a aj keď rady "oranžovo-čiernych" už opustili brankár Matúš Putnocký a kanonier Adam Zreľák, kouč Ivan Galád môže počítať nielen s gólmanom Štefanom Seneckým a útočníkom Pavlom Masarykom, ale najnovšie i so skúseným stredopoliarom Marekom Saparom. "Som tu na hosťovaní do 31. mája a od 1. júna som znova hráč tureckého Osmanlisporu," potvrdil samotný Marek Sapara.

Plán je taký, že sa vráti späť

Odchovanec košického futbalu sa vracia do známeho prostredia. S Liptákmi v ročníku 2005/2006 získal double triumfom v slovenskej lige aj národnom pohári. "Začalo sa to už pred rokom a pol, keď som si zranil koleno. Odvtedy sa to so mnou vlečie. Prechádzam zo zranenia do zranenia. Sú to nepríjemné problémy a hlava je z nich už unavená," uviedol bývalý reprezentant, ktorý vzápätí jedným dychom dodal: "Veci nefungujú tak, ako by mali. Kvôli tomu som už potreboval aj zmenu a v klube sme sa dohodli, že bude pre mňa najlepšie, ak sa odídem niekam rozohrať. Dovolili mi hosťovanie. Som presvedčený, že pre mňa osobne je najlepšia alternatíva vrátiť sa domov. Všetko sa teda dalo na papier a teraz som tu. Dúfam, že pomôžem celému mužstvu."

Tridsaťosemnásobný reprezentant príchodom na Liptov neplánuje dať bodku za svojou legionárskou kariérou. "V Turecku mám platný kontrakt ešte na rok a pol. Chcú len, aby som sa na jar rozohral, vyvetral si hlavu a dostal sa späť do pohody, v akej som bol predtým. Plán je taký, že sa vrátim späť," vysvetlil pre profutbal.sk Marek Sapara.

{+T62559}

Tridsaťdvaročný futbalista si nepripúšťa alternatívu, že by jeho zdravotné problémy pretrvávali. "Zatiaľ som nad tým ani neuvažoval. Je však jasné, že už mám 32 rokov a človek sa musí pozerať aj do budúcna - čo by mohol robiť a ako pokračovať," odpovedal rodák z Ďurďošíka na otázku, či má ambíciu pracovať v štruktúrach ružomberského klubu: "Pri futbale chcem určite ostať, takže istá myšlienka tu je, no momentálne myslím v prvom rade na to, aby som bol zdravý a mohol hrať futbal. Pokiaľ by moje zdravotné komplikácie stále pretrvávali, začal by som sa zaoberať aj touto alternatívou, no v súčasnosti chcem byť mysľou iba na hracej ploche."

O zápase často rozhodujú aj maličké detaily

Marek Sapara sa teda na jar predvedie na slovenských trávnikoch a spolu s ostatnými spoluhráčmi bude zachraňovať najvyššiu súťaž. Aj keď súčasné posilňovanie kádra spod Čebraťa nasvedčuje tomu, že "oranžovo-čierni" by nemali mať s týmto cieľom problémy. "Káder je podľa môjho názoru v poriadku. Je v ňom množstvo mladých, ale dobrých hráčov. Na jeseň im chýbalo trochu skúseností, čo sa pravdepodobne podpísalo aj pod výsledky. O zápase často rozhodujú aj maličké detaily," zamyslel sa Marek Sapara: "Do tímu už prišli skúsení hráči, ako Pavol Masaryk, Štefan Senecký a ja. Keď sa spojíme s mladosťou, tak pevne verím, že to bude dobre fungovať. Ružomberok určite nepatrí na posledné priečky prvoligovej tabuľky. Pevne verím, že na jar pôjdeme hore."

{+T62445}

Marek Sapara bude v jarnom ružomberskom kádri pravdepodobne najskúsenejší futbalista. Je zrejmé, že okrem toho bude jedným z najväčších lídrov. "S trénerom sme sa rozprávali len cez telefón, kým som bol ešte v Turecku. Na Slovensko som priletel v stredu večer a mužstvo bolo na sústredení. V piatok ráno sa mám hlásiť na klube. Máme spoločné raňajky, následne tréning a potom si sadneme s trénerom a rozoberieme si, čo odo mňa očakáva a podobne," uzavrel pre profutbal.sk futbalista, ktorý legionárčil v nórskom Rosenborgu Trondheim a v tureckých kluboch Ankaragücü, Trabzonspor, Gaziantepspor a Ankaraspor.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk