ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jendrišek do Cracovie Krakov: Dostal som skvelé odporúčania
zdroj: TASR

Jendrišek do Cracovie Krakov: Dostal som skvelé odporúčania

"Celkovo ide o jeden z najstarších poľských klubov, ktorého cieľom je hrať o čelo tabuľky. K tomuto cieľu mu chcem dopomôcť najmä gólmi," cituje oficiálna stránka krakovského klubu Jendrišekove slová

Kariéra slovenského futbalistu Erika Jendrišeka bude pokračovať v Cracovii Krakov. Bývalý útočník Spartaka Trnava podpísal zmluvu s účastníkom najvyššej poľskej súťaže do júna 2017.

"Som rád, že som prišiel do Cracovie. V Poľsku hrá množstvo Slovákov, ktorí mi povedali veľa pochvalných rečí na klub aj na celú súťaž. Dostal som skvelé odporúčania. Mám to blízko domov, len dve hodiny cesty, takže aj to je skvelé. Celkovo ide o jeden z najstarších poľských klubov, ktorého cieľom je hrať o čelo tabuľky. K tomuto cieľu mu chcem dopomôcť najmä gólmi," cituje oficiálna stránka krakovského klubu Jendrišekove slová.

Dvadsaťosemročný útočník strávil uplynulý polrok v Spartaku Trnava. V drese "bílych andelov" odohral vo Fortuna lige trinásť stretnutí a strelil v nich päť gólov. Ďalšie štyri presné zásahy pridal v Slovenskom pohári - Slovnaft cupe. Jeho kariéra začala v Ružomberku, kde sa stal v sezóne 2005/2006 s 21 gólmi najlepším strelcom domácej súťaže. Následne obliekal dres bundesligového Hannoveru, v nižšej súťaže hral za 1. FC Kaiserslautern. V Nemecku hájil aj farby Schalke 04, Freiburgu a Cottbusu. V reprezentačnom drese SR odohral 33 duelov, v ktorých strelil štyri góly.

Najnovšie z klubu: Cracovia Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk