ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak strieda Spartak: Sládek si chce získať trnavských fanúšikov
zdroj: FC Spartak Trnava/Marek Ondrejka

Spartak strieda Spartak: Sládek si chce získať trnavských fanúšikov

Peter Sládek pre profutbal.sk: "Som rád, že sa to dotiahlo do úspešného konca. Je to pre mňa niečo nové. Trnava je značka, ide o historický klub. Teším sa, je predo mnou nová výzva"

Už dlhšie sa špekulovalo o tom, že ofenzívne rady trnavského Spartaka by mohol posilniť Myjavčan Peter Sládek. Celý proces rokovaní sa napokon skončil až v pondelok predpoludním, keď dvadsaťpäťročný futbalista podpísal kontrakt s "červeno-čiernymi" - zatiaľ len na hosťovanie do konca aktuálneho ročníka. "V kontrakte je zakotvená opcia, ale o tom by som sa teraz ešte nechcel baviť. Všetko závisí od toho, ako budem hrať na jar. Potom sa môžeme rozprávať o tom, čo bude ďalej," skonštatoval pre profutbal.sk Peter Sládek krátko po podpise zmluvy.

Čo najrýchlejšie sa dostať do základnej zostavy

"Už dlhšie sa hovorilo o tom, že prídem do Trnavy, takže to pre mňa nie je žiadne špeciálne prekvapenie," poznamenal Peter Sládek na margo svojich pocitov z nového pôsobiska: "Som rád, že sa to dotiahlo do úspešného konca. Je to pre mňa niečo nové. Trnava je značka, ide o historický klub. Teším sa, je predo mnou nová výzva."

Ofenzívne ladený hráč sa netají tým, že hosťovanie by rád zmenil na prestup, no uvedomuje si, že k niečomu takému vedie poriadne dlhá cesta. "Momentálne je pre mňa dôležité, aby som odohral dobrú polsezónu. Čo bude v lete, to budeme riešiť v lete. Pre mňa je podstatné to, čo je teraz," prezradil skúsený futbalista, ktorý krátko po podpise kontraktu odcestoval so zverencami trénera Juraja Jarábka na sústredenie do maďarského Lipótu: "Je jasné, že sa chcem čo najrýchlejšie dostať do základnej zostavy. Prišiel som do Trnavy s tým, že chcem hrávať pravidelne."

{+T76962}

"Opúšťam Myjavu, čo je vo futbale úplne prirodzené. Klubu z kopaníc ďakujem za všetko. V podstate som však stále kmeňový hráč Myjavy. V Trnave chcem čo najskôr zapadnúť do partie a porozumieť si s chalanmi nielen v kabíne, ale i na ihrisku. Som presvedčený, že nám to bude klapať, pretože je tu veľmi dobrý mančaft," zamyslel sa čerstvý "Trnavčan".

Peter Sládek vynechal posledné dva jesenné zápasy. Aj preto sa natláča otázka, či už vtedy vedel, že jarnú časť nestrávi v bielo-čiernych myjavských farbách. "Bavili sme sa o tom už predtým a zhodli sme sa, že by to bol pre mňa správny krok, ak by som išiel niekam inam. Chcel som sa posunúť ďalej a som presvedčený, že Trnava je pre mňa dobrá stanica. Do leta sa ukáže, či som aj ja dobrý hráč pre Trnavu. Spravím všetko preto, aby som sa presadil a pomohol Trnave k čo najlepším výsledkom," uviedol pre profutbal.sk Peter Sládek.

Ten vzápätí priznal, čo ho do Trnavy veľmi lákalo. "Trnavskí fanúšikovia sú najlepší na Slovensku. Aj oni boli jeden z faktorov, prečo som sa rozhodol pre Trnavu. Dúfam, že si ma obľúbia a výkonmi na ihrisku im splatím ich oddanosť ku klubu. Je jasné, že sa na nich veľmi teším," uzavrela nová posila trnavských útočných radov.

{+T73631}

Verí, že mu prospeje zmena prostredia

Ofenzívneho hráča, ktorý môže hrať v strede poľa aj v útoku, si vyžiadal sám kormidelník Trnavy Juraj Jarábek. "Tréner prejavil záujem a po následnej dohode majiteľov bolo potrebné už len doladiť detaily zmluvy. Nebolo to o tom, že klub sa ho chcel zbaviť, alebo že by Peter Sládek chcel ísť preč za každú cenu. Najdôležitejší bod celého procesu bol Juraj Jarábek," vysvetlil pre profutbal.sk Pavol Holeščák z agentúry HMP - Sport Management: "Peter bol tomuto klubu naklonený už od začiatku, pretože Trnava je Trnava a zároveň verí, že mu prospeje aj zmena prostredia a nová výzva."

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk