ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan zalovil v myjavských vodách: Oršula chce opäť strieľať góly (video)
zdroj: TASR

Slovan zalovil v myjavských vodách: Oršula chce opäť strieľať góly (video)

"Pošuškávalo sa niečo už asi týždeň, ale všetko sa definitívne dotiahlo do úspešného konca až v piatok," prezradil pre profutbal.sk samotný Filip Oršula krátko po podpise dva a polročného kontraktu

Bratislavský Slovan pokračuje v posilňovaní kádra pred jarnou časťou Fortuna ligy. Po už avizovaných príchodoch dotiahol úradujúci slovenský šampión v piatok aj transfer dvadsaťjedenročného útočníka Filipa Oršulu. "Pošuškávalo sa niečo už asi týždeň, ale všetko sa definitívne dotiahlo do úspešného konca až v piatok," prezradil pre profutbal.sk samotný Filip Oršula krátko po podpise dva a polročného kontraktu.

Posledné jesenné stretnutia sa mu vydarili

Rodák zo Sebedražia má za sebou pôsobenie v akadémiách Manchestru City i v FC Twente. V Holandsku zaujali jeho výkony aj trénera rezervy Patricka Kluiverta, ktorý ho vytiahol do druhého mužstva. Odtiaľ jeho kroky smerovali do anglického Wigan Athletic, odkiaľ odišiel do nemeckého MSV Duisburg. Keďže hrával čoraz menej, rozhodol sa vrátiť na Slovensko. Pre akýsi reštart kariéry si vybral Myjavu. "Dúfam, že na kopaniciach sa mi podarilo opäť naštartovať svoju kariéru. Posledné jesenné stretnutia sa mi vydarili. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať ľuďom z Myjavy, ktorí mi veľmi pomohli. Toto pôsobenie mi dalo veľa a na Myjavu budem mať veľmi pekné spomienky," poznamenal Filip Oršula, ktorý má pred sebou novú výzvu.

"Pocity krátko po podpise zmluvy sú dobré. Som rád, že sme sa dohodli so Slovanom. Pre mňa osobne je to záväzok a výzva zároveň. Dúfam, že sa mi bude dariť a prebojujem sa do základnej zostavy," podotkol niekdajší reprezentant do dvadsaťjeden rokov: "V prvom rade chcem pomôcť mužstvu k dobrým výsledkom. Tréner Jozef Chovanec odo mňa, samozrejme, očakáva góly. Pevne verím, že na jar sa aj vďaka mojim presným zásahom Slovan opäť priblíži k horným priečkam."

{+T73424}

Filip Oršula je teda jeden z tých hráčov, ktorí majú dostať "belasých" opäť na vrchol. "Viem, že Slovan má pred sebou ťažkú úlohu, ale nebojím sa. Tlak je vo futbale normálny. Každý hráč sa s ním musí vedieť vyrovnať. Ak chce hrať za Slovan, tak určite," doplnil pre profutbal.sk Filip Oršula.

V hre boli mužstvá z talianskej Serie B, ale aj zo španielskej druhej ligy

Filip Oršula bol hráčom Myjavy od minulej zimy. Za uplynulých dvanásť mesiacov stihol odohrať za "čierno-bielych" 29 ligových stretnutí, v ktorých zaznamenal spolu tri presné zásahy. "Filip Oršula má za sebou pôsobenie v akadémiách Manchestru City a Twente. Následne bol v Anglicku a v Nemecku. Tam ale nemal dostatočnú zápasovú vyťaženosť. Hľadali sme teda pre neho možnosti na Slovensku, aby sa znova dostal do povedomia ľudí a tiež aby hrával pravidelne," uviedol na adresu Filipa Oršulu Pavol Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

"Jeho výkony v posledných jesenných kolách zaujali viacero klubov aj zo zahraničia, no Slovan bol prvý, kto predostrel konkrétnu ponuku. Všetky zainteresované strany následne veľmi rýchlo našli spoločnú reč ohľadom podmienok. Rokovania boli korektné nielen zo strany Slovana, ale najmä zo strany Myjavy. Teraz je už len na Filipovi, aby sa presadil. Určite má na to, aby hrával v základnej zostave," doplnil hráčov zástupca.

{+T76934}

Na margo ďalších záujemcov, predovšetkým zo zahraničia, Pavol Holeščák pre profutbal.sk na záver dodal: "V hre boli mužstvá z talianskej Serie B, ale aj zo španielskej druhej ligy. Tieto kluby si ale vyžadovali niekoľkodňové skúšky, na ktoré sme my nechceli pristúpiť. Čakali sme teda na klub, ktorý by bol zaujímavý najmä po športovej stránke. Aj keby ostal na Myjave, nič by sa nestalo. Slovan však prejavil záujem a pre Filipa Oršulu to bola výzva, ktorú chcel vyskúšať."

[youtube]EFcG9-A90pc[/youtube]

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk