ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC skúša jedenásť hráčov, v tabuľke chce na jar vyššie
zdroj: TASR

DAC skúša jedenásť hráčov, v tabuľke chce na jar vyššie

"S výkonmi tímu v závere jesene sme neboli spokojní. Máme kvalitné mužstvo a samozrejme aj vyššie ambície. Chceli by sme sa dostať do prvej šestky," uviedol na úvod prípravy kouč Radványi

Futbalisti DAC Dunajská Streda začali vo štvrtok popoludní zimnú prípravu na jarnú časť fortunaligovej sezóny 2014/15. V tíme hlavného trénera Mikuláša Radványiho a jeho asistenta Jozefa Olejníka veľa zmien zatiaľ nenastalo, doteraz odišli piati hráči.

Dres DAC už na jar nebude obliekať reprezentačný stopér Kornel Saláta, ktorý sa vrátil do majstrovského Slovana Bratislava. Zo Žitného ostrova odišli aj Peter Struhár, Goran Antumovič, Miroslav Stanič a Jean-Paul Boya.

Na prvom tréningu chýbal aj mladý Roland Černák, ktorý si plní reprezentačné povinnosti s tímom hráčov do osemnásť rokov. Na skúške je aktuálne v Dunajskej Strede jedenásť futbalistov. K brankárskemu tandemu by mal pribudnúť Martin Polaček zo Slovana Bratislava. Do obrany sú k dispozícii devätnásťročný Srb Miloš Tanovič, odchovanec DAC János Cziepe a Bosniak Ivan Sesar, ktorý naposledy pôsobil v prvej tureckej lige.

O angažmán zabojujú aj stredopoliari Marin Ljubičič z Chorvátska, Tomáš Faragó z Okoličnej na Ostrove, Branislav Lupták z Banskej Bystrice a z radu vlastných odchovancov aj András Meszáros. S útočníkmi sa pripravoval aj devätnásťročný Róbert Csolka.

Mužstvo absolvuje tréningy a prípravné zápasy do 4. februára v domácom prostredí. Následne odíde na desaťdňové sústredenie do Turecka, kde odohrá tri stretnutia. Generálkou pred štartom jarnej časti Fortuna ligy bude duel proti Videotonu Székesfehérvár.

"S výkonmi tímu v závere jesene sme neboli spokojní. Máme kvalitné mužstvo a samozrejme aj vyššie ambície. Chceli by sme sa dostať do prvej šestky. Veľké zmeny v kádri nenastali, odišli štyria hráči, na skúške je jedenásť futbalistov. Moje očakávania sú opodstatnené," uviedol na úvod prípravy kouč Radványi.

program zimnej prípravy DAC Dunajská Streda:
17. januára: DAC - Duslo Šaľa
20. januára: DAC - ŠK Senec
23. januára: DAC - SV Mattersburg
28. januára: DAC - ETO Györ
31. januára: DAC - Zbrojovka Brno
4.-14. februára: sústredenie v Turecku, tri zápasy s bližšie neurčenými súpermi
21. februára: DAC - Videoton Székesfehérvár

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk