ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Ružomberku Breška aj Senecký, pod Čebraťom testujú Arména
zdroj: TASR

V Ružomberku Breška aj Senecký, pod Čebraťom testujú Arména

"Jar určite odohrám v Ružomberku. Bola to aj trénerova podmienka, s ktorou som sa už v závere jesene stotožnil," povedal Zreľák

Zimnú prípravu naštartovali v stredu aj v predposlednom tíme tabuľky Fortuna ligy 2014/2015 MFK Ružomberok. Tréner Ivan Galád s asistentom Jánom Bírešom mal na úvodnom tréningu 28 hráčov, z toho štyroch brankárov.

"Zámery s niektorými vytypovanými posilami nám nevyšli. To nás však nemôže odradiť, pracujeme ďalej. Dnes sú tu ďalší adepti na ružomberský dres. Päť hráčov, ktorých si chceme otestovať," uviedol Galád. Prípravu s "Ružou" začali Čech Pavol Radoš z Grafinu Vlašim, ľavý obranca Daghbashyan Gagik z Arménska, Mário Breška, naposledy pôsobiaci v Grécku, Pavol Masaryk, ktorý už pod Čebraťom hrával v sezóne 2011/2012, keď sa druhý raz stal najlepším ligovým kanonierom a niekdajší reprezentačný gólman Štefan Senecký. "Zatiaľ nemáme ani jedného nového hráča s podpísanou zmluvou. Všetky potencionálne posily chce tréner najprv vidieť v akcii. Každý jeden musí na testoch i na tréningoch presvedčiť, že do kádra patrí," podotkol športový riaditeľ liptovského klubu Erik Kendera a dodal: "Chceli by sme, aby sa mančaft vykryštalizoval najneskôr do herného sústredenia v Turecku, ktoré sa začína 4. februára."

"Uvidíme, ako všetko dopadne," uviedol 35–ročný Breška, ktorý slovenskú najvyššiu súťaž v minulosti hrával za Púchov, Nitru a Žilinu. "To, či tu zostanem, závisí len od trénera. Ja sa cítim fyzicky dobre a Ružomberok je pre mňa výzva. Rád by som mu pomohol k záchrane."

Z Podbrezovej sa z hosťovania vrátil Štefan Gerec. Na druhej strane, v MFK z jesenného tímu skončili Martin Mečiar, Róbert Vaniš, Armando Mance, Martin Nosek a brankár Libor Koníček, navyše klub rieši aj ukončenie zmluvy s Michalom Habánkom. V ružomberskej kabíne stále má aj svoje miesto gólman Matúš Putnocký, ktorému sa v Liptove skončilo hosťovanie. "Putnocký, ktorý si hľadá zahraničné angažmán nás požiadal, aby s nami trénoval do 20. januára," vysvetlil kouč Galád. Novou jednotkou medzi žrďami by mal byť Štefan Senecký, naposledy chytajúci v Seredi. "Päť a pol roka som Štefana trénoval v Nitre. Verím, že sa prepracuje na pozíciu, ktorú od neho očakávam," doplnil ružomberský kouč.

V súčasnosti najväčší klenot MFK, reprezentačný útočník do 21 rokov Adam Zreľák potvrdil, že zatiaľ žiadne zahraničné angažmán neprichádza do úvahy. "Jar určite odohrám v Ružomberku. Bola to aj trénerova podmienka, s ktorou som sa už v závere jesene stotožnil," povedal Zreľák.

Ružomberských futbalistov od 11. do 15. januára čaká kondičné sústredenie na Malinôm Brde a od 4. do 13. februára herné podobne ako pred rokom v Turecku.

program zimnej prípravy MFK Ružomberok:
17. januára: MFK OKD Karviná – Ružomberok (dvojzápas)
24. januára: Wisla Krakov – Ružomberok (dvozápas v Mysleniciach)
27. januára: Ružomberok – Lokomotíva Zvolen
31. januára: Zemplín Michalovce – Ružomberok
3. februára: Zbrojovka Brno – Ružomberok (dvojzápas)
6. februára: FK Donji Srem (Srbsko) – Ružomberok
9. februára: FC Botosani (Rumunsko) – Ružomberok
12. februára: FC Minsk (Bielorusko) – Ružomberok
21. februára: Ružomberok – FK Fotbal Třinec (ČR)

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk