ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan potrebuje jarné obrodenie, v zime dvakrát do Čiech (video)
zdroj: TASR

Slovan potrebuje jarné obrodenie, v zime dvakrát do Čiech (video)

"O titule pred jarnou časťou nehovoríme, hlavným cieľom je stabilizovať výkonnosť a zlepšiť prístup hráčov k ich životu profesionálneho futbalistu," povedal Chovanec

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava začali v pondelok so zimnou prípravou na jarnú časť Fortuna ligy 2014/2015 bez bombastických zmien. Na úvodnom zraze sa trénerovi Jozefovi Chovancovi hlásili už aj tri staronové posily - obrancovia Martin Dobrotka (Slavia Praha), Kornel Saláta (DAC Dun. Streda - návrat z hosťovania) a stredopoliar Michal Peňaška (Dukla Banská Bystrica - návrat z hosťovania).

Pre reprezentačné povinnosti chýbal guinejský špílmacher Seydouba Soumah, ktorého národný tím čaká vystúpenie na Africkom pohári národov. Naopak, po výsledkovo neúspešnej jesennej časti sa funkcionári klubu rozlúčili s Mamadouom Bagayokom, ktorému sa skončila zmluva a o novej rokujú so srbským krídelníkom Markom Milinkovičom. Ďalší dvaja legionári Nicolas Gorosito a Lester Peltier by sa mali do zimnej prípravy zapojiť v priebehu najbližších dní. Novým členom realizačného tímu ŠK Slovan sa stal bývalý dlhoročný hráč "belasých" Ladislav Pecko, ktorý bude zodpovedný aj za juniorku. Novým trénerom brankárov sa stal Pavol Hrnčiarik.

[youtube]NdcyuvgYkxo[/YouTube]

"Hráči sú po sviatkoch trošku zaskočení, asi nevedia, čo ich čaká (smiech). A možno boli šokovaní aj z veľkého počtu televíznych štábov, ktoré sem prišli. Takýto mediálny záujem neprináleží priečke, na ktorej sa po jeseni nachádzame. Do kabíny pribudli zatiaľ tri nové tváre - prišli Dobrotka, Saláta a Peňaška. V otázke ďalších príchodov a odchodov mám jasno, ale ako prví sa to dozvedia hráči. Chceli by sme získať posily do každej formácie, máme na lane brankára zo Slovenska a stredového hráča zo Srbska. O konkrétnych menách hovoriť by však bolo netaktické, lebo rokovania stále prebiehajú. Uvidím, čo mi ukážu testy. O titule pred jarnou časťou nehovoríme, hlavným cieľom je stabilizovať výkonnosť a zlepšiť prístup hráčov k ich životu profesionálneho futbalistu," povedal Chovanec.

Po testoch budú nasledovať domáce tréningy a to až do 11. januára. Vtedy čaká členov A-mužstva tradičné prvé sústredenie so zameraním na kondičnú prípravu. Zmenou je, že dejiskom tentokrát nebude prostredie Tatier, ale české mestečko Špindlerův Mlýn. Po návrate do domáceho prostredia z desaťdňového sústredenia sa budú slovanisti opäť pripravovať najmä po fyzickej stránke. Prvé zápasy na získanie potrebnej zohratosti sú na programe od 24. januára. Potom hráči vycestujú na druhé sústredenie, ktoré sa bude opäť odohrávať v Čechách. Od 27. do 31. januára pobudnú futbalisti Slovana v Česku a odohrajú dva zápasy - proti Dukle Praha a proti Libercu. Oba duely by sa mali hrať v Nymburku.

[youtube]6QZawbSG3dQ[/YouTube]

Počas februára je naplánovaná už iba domáca príprava s viacerými prípravnými stretnutiami s atraktívnymi súpermi. Dvaja z nich sú zatiaľ v štádiu rokovania a termíny budú upresnené neskôr. Slovan "zimuje" na piatom mieste tabuľky Fortuna ligy 2014/2015. Na jesenného majstra MŠK Žilina má stratu dvanásť bodov, ale čaká ho ešte dohrávaný domáci súboj so Spartakom Trnava.

Program zimnej prípravy ŠK Slovan Bratislava:
11. - 21. január - kondičné sústredenie Špindlerův Mlýn (Česká republika)
24. január - dvojzápas s Račou a Šaľou (Pasienky)
27. - 31. január - sústredenie v Česku
28. január - prípravný zápas proti Dukle Praha (Nymburk)
31. január - prípravný zápas proti Libercu (Nymburk)
4. február - prípravný zápas proti Zlínu (Pasienky)
7. február - prípravný zápas proti Salzburgu (Salzburg)
8. - 21. február - dva prípravné zápasy v štádiu riešenia
21. február - prípravný zápas proti Győru
28. február - začiatok jarnej časti Fortuna ligy (súboj 20. kola proti Žiline)

[YouTube]a_i80zI6d8s[/youtube]

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk