ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dobrotka mal ponuky aj zo Škótska: Zvíťazil Slovan
zdroj: TASR

Dobrotka mal ponuky aj zo Škótska: Zvíťazil Slovan

"Je to vždy veľmi príjemné, vrátiť sa domov. Idem do prostredia, ktoré dobre poznám, takže to pre mňa nebude nič nové," prezradil v rozhovore pre profutbal.sk 29-ročný zadák

Posilňovanie bratislavského Slovana sa začína tam, kde "belasých" na jeseň azda najviac tlačila topánka. V defenzíve. Talentovanú stopérsku dvojicu Branislav Niňaj a Dávid Hudák na jar možno zo zostavy vytlačí skúsené duo Martin Dobrotka a Kornel Saláta. Samozrejme, do boja o miesto v základe ešte vstúpi aj spoľahlivý Nicolas Gorosito.

Martin Dobrotka sa s vedením Slovana dohodol na zmluve do leta 2017. Do hlavného mesta sa vracia po dva a pol roku. "Je to vždy veľmi príjemné, vrátiť sa domov. Idem do prostredia, ktoré dobre poznám, takže to pre mňa nebude nič nové," prezradil v rozhovore pre profutbal.sk 29-ročný zadák, ktorý priznal, že "belasí" sa o neho zaujímali už v lete: "Áno, bol tam záujem zo strany Slovana. V Slavii som mal kontrakt na dva roky, no potom sa to predĺžilo ešte o ďalších šesť mesiacov. Takže zmluva mi nakoniec skončila až teraz v zime. Vedenie Slavie Praha mi ponúklo nový kontrakt, tentoraz krátkodobejší. Rozhodol som sa však prikývnuť ponuke zo strany Slovana."

Niekdajší člen širšieho reprezentačného kádra nikdy netajil svoju náklonnosť ku klubu, ktorý ho vychoval. Pred októbrovým súbojom Slovana proti Sparte Praha v Európskej lige UEFA dokonca v kabíne zošívaných vyvesil klubovú vlajočku "belasých" a na sociálnu sieť napísal: "Belasí chlapci, držím palce." Aj preto nie je prekvapením, že odmietol nie len ponuku Slavie, ale aj škótskeho Ross County.

"Mal som ponuky aj zo Škótska, no Slovan zvíťazil," priznáva Martin Dobrotka, ktorý sa teší na obnovenie spolupráce s Kornelom Salátom: "Dobre sa poznáme, no je to už dávno, čo sme spolu hrali. V kádri máme niekoľko dobrých hráčov, takže uvidíme, ako to napokon všetko bude."

{+T76651}

Rodák z Bratislavy sám priznáva, že pôsobenie v Slavii nemôže považovať za vydarené. Na vine sú predovšetkým zranenia. Dnes sa ale šikovný stopér cíti fit. "Problémy som mal zväčša na začiatku, keď som prišiel do Slavie. Dá sa povedať, že posledný rok trénujem a hrávam bez problémov. Už asi rok som nemal žiadny vážnejší problém," vysvetľuje pre profutbal.sk Dobrotka a na záver naznačil aj to, s akými ambíciami prichádza späť do Slovana: "Verím, že situácia sa zlepší. Všetci sa budeme snažiť, aby sa to otočilo k lepšiemu, aby to šlo iným smerom ako na jeseň. Slovan má vždy iba tie najvyššie ciele, to je jasné. Na jeseň mal nahustený program, ktorý nezvládol najlepšie. Dúfajme, že na jar dokážeme získať čo najviac bodov a uvidíme, na aké umiestnenie nám to bude stačiť."

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk