ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čínsky Kuang-čou R&F bude trénovať Rumun Contra
zdroj: getafecf.com

Čínsky Kuang-čou R&F bude trénovať Rumun Contra

"V Číne mi ponúkli päťkrát vyšší plat ako mám teraz tu. Navyše Getafe chce, aby som sa o dva roky vrátil," povedal 37-ročný bývalý 73-násobný reprezentant Rumunska

Čínsky klub Kuang-čou R&F si zaistil služby rumunského trénera Cosmina Contru. Podľa informácie agentúry Reuters Contra čoskoro pricestuje do krajiny a podpíše zmluvu s účastníkom tamojšej Super League.

Sám Contra, ktorý doteraz viedol španielske Getafe, už v stredu avizoval záujem čínskeho klubu. Pre rumunské médiá uviedol, že Getafe ho požiadalo, aby akceptoval ponuku Kuang-čou R&F a pomohol tak vylepšiť zlú finančnú situáciu účastníka La Ligy.

"Som jediný, kto tam má ponuku a tak ma chcú predať do Číny. Navrhli mi, že by som klubu mohol pomôcť. Viem o problémoch a rád by som to urobil pre Getafe, ktoré prechádza ťažkým finančným obdobím. V Číne mi ponúkli päťkrát vyšší plat ako mám teraz tu. Navyše Getafe chce, aby som sa o dva roky vrátil," povedal 37-ročný bývalý 73-násobný reprezentant Rumunska. Contra, ktorý zasadol na lavičku klubu z madridského predmestia v marci, počas hráčskej kariéry obliekal dresy AC Milána či Atletica Madrid, resp. práve Getafe.

Kuang-čou R&F obsadil v minulej sezóne čínskej najvyššej súťaže tretie miesto a na jeho lavičke skončil minulý mesiac Švéd Sven-Göran Eriksson.

Najnovšie z klubu: Getafe

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk