ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín opúšťa Hajradinovič, mieri do belgického Gentu (video)
zdroj: TASR

Trenčín opúšťa Hajradinovič, mieri do belgického Gentu (video)

"Na základe jeho kvalitných výkonov počas jesennej časti sme vedeli, že sa blíži ďalší krok v jeho futbalovej kariére," priznal pre astrencin.sk generálny manažér Róbert Rybníček

Mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny Haris Hajradinovič prestupuje z prvoligového Trenčína do aktuálne štvrtého tímu belgickej Jupiler League KAA Gent.

Šikovný ofenzívny stredopoliar prišiel pod hrad Matúša Čáka v roku 2013 a vypracoval sa na jednu z najväčších opôr mužstva. V klube sa pomerne rýchlo udomácnil, o čom svedčí aj fakt, že túto jeseň bol najlepším strelcom tímu, keď do čierneho trafil až sedemkrát. Svoju vycibrenú techniku prezentoval natoľko, že v októbri sa stal víťazom ligovej ankety o najkrajší gól. Jeho kvality znásobuje skutočnosť, že tréner Martin Ševela mu dal na jeseň šancu vo všetkých devätnástich ligových stretnutiach.

Hajradinovič odohral v Trenčíne 48 zápasov, v ktorých zaznamenal štrnásť gólov a osem asistencií. Skautov Gentu zaujal aj svojimi výkonmi v kvalifikácii o Európsku ligu UEFA, keď nastúpil na oba zápasy proti anglickému Hull City. Rodák z macedónskeho mesta Prilep podpísal so svojím novým zamestnávateľom dlhodobý kontrakt až do roku 2018.

"Sme radi, že ďalšia z európskych líg zamerala náš klub. Prostredníctvom AS sa dostal do národnej reprezentácie do 21 rokov a pôsobenie v Trenčíne mu prinieslo aj tento zaujímavý prestup. Na základe jeho kvalitných výkonov počas jesennej časti sme vedeli, že sa blíži ďalší krok v jeho futbalovej kariére. Diskutovali sme o tom aj s trénermi a pripravovali alternatívy, ktoré kvalitu Harisa nahradia, ale jeho osobnosť už asi nie," povedal pre astrencin.sk generálny manažér Róbert Rybníček a dodal: "Sme presvedčení, že v novom klube urobí dobré meno nielen sebe, ale aj AS Trenčín."

"Som rád, že som sa rozhodol akceptovať ponuku a prišiel do AS. Tento klub bude pre mňa znamenať vždy veľa v mojej kariére. Môžem o ňom povedať iba to najlepšie. Nemám naň žiadne zlé slovo. Cítil som sa v ňom ako doma," nechal sa pre klubový web počuť samotný Hajradinovič.

[youtube]3mrnntPTM3M[/YouTube]

Najnovšie z klubu: Gent

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk