ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V korupčom škandále v La Lige mali byť zapletení Herrera či Gabi
zdroj:

V korupčom škandále v La Lige mali byť zapletení Herrera či Gabi

Hovorca úradu pred časom tvrdil, že obvinenie súvisí so stretnutím medzi Levante a Zaragozou v poslednom kole španielskej ligy v sezóne 2010/2011

Tréner Javier Aguirre, stredopoliar Manchestru United Ander Herrera a kapitán Atletica Madrid Gabi ako aj 38 ďalších osôb mali byť zapletení do údajného korupčného škandálu v španielskej La Lige. Informovala agentúra Reuters.

Španielsky protikorupčný prokurátor podal v pondelok prípad na súd vo Valencii. Hovorca úradu pred časom tvrdil, že obvinenie súvisí so stretnutím medzi Levante a Zaragozou v poslednom kole španielskej ligy v sezóne 2010/2011. Zaragoza vtedy na trávniku Levante vyhrala 2:1 a vyhla sa zostupu do druhej ligy. O oba góly sa postaral súčasný kapitán Atletica Gabi. Podľa informácií niektorých médií mal vtedajší prezident Zaragozy Agapito Iglesias zaplatiť Levante za víťazstvo, celkovo malo ísť o sumu 965.000 eur.

Mexičan Aguirre bol v tom čase koučom Zaragozy, Herrera a Gabi zase obliekali dres tohto tímu. Podozrivý duel si v španielskych médiách vyslúžil prívlastok "zápas hanby".

Najnovšie z klubu: Levante

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk