ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na čele najvernejších hráčov najvyššej súťaže stojí "vojak" Boroš
zdroj: profutbal.sk

Na čele najvernejších hráčov najvyššej súťaže stojí "vojak" Boroš

V dnešnej dobe hrajú vo futbale čoraz väčšiu rolu peniaze, ktoré odsúvajú vernosť ku klubovým farbám až na druhú koľaj. Nájdu sa však aj takí hráči, ktorí pôsobia v jednom mužstve dlhé roky

V dnešnej dobe hrajú vo futbale čoraz väčšiu rolu peniaze, ktoré odsúvajú vernosť ku klubovým farbám až na druhú koľaj. Nájdu sa však aj takí hráči, ktorí pôsobia v jednom mužstve dlhé roky. Redakcia profutbal.sk sa pozrela na tých najvernejších v slovenskej najvyššej súťaži. Vybrali sme desať hráčov, ktorých lojálnosť k jednému klubu prerástla, resp. prerastá do skutočnej oddanosti.

Jean Paul Boya Ntsogo, FK DAC 1904 Dunajská Streda - 6 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Tridsaťročný kamerunský legionár prišiel na Žitný ostrov pred sezónou 2008/2009 a odvtedy je súčasťou "žlto-modrého" tímu. V slovenskej najvyššej súťaži odohral tento defenzívny stredopoliar 103 zápasov, v ktorých si pripísal na konto gól a asistenciu. V aktuálnom ročníku ho tréner Mikuláš Radványi poslal na hraciu plochu iba na záverečných šesť minút v poslednom jesennom kole počas zápasu v Žiline.

Jozef Piaček, MŠK Žilina - 6 rokov, 5 mesiacov, 5 dní
Súčasný pilier obrany aktuálneho lídra slovenskej najvyššej súťaže prišiel pod Dubeň rovnako pred sezónou 2008/2009. Za takmer šesť a pol roka stihol nazbierať 170 ligových štartov, v ktorých zaznamenal dvanásť presných zásahov a jednu gólovú nahrávku. Jozef Piaček sa so "žlto-zelenými" tešil z dvoch majstrovských titulov, na jar bude bojovať o tretí. V práve prebiehajúcej sezóne vynechal jediné stretnutie a nazbieral odohraných 1 515 minút.

Pavol Kosík, Spartak Myjava - 6 rokov, 10 mesiacov, 3 dni
S futbalom začínal v Myjave. Následne sa cez Žilinu, Senicu a rakúsky Leithaprodersdorf vrátil späť domov. A dres "čierno-bielych" si oblieka od februára 2008, čo bude o necelé dva mesiace už sedem rokov. Vo veku tridsaťštyri rokov nepatrí v kádri Spartaka medzi najmladších, čomu je možné pripísať aj len tri jesenné štarty v slovenskej najvyššej súťaži. V uplynulých dvoch sezónach Myjavy v prvej lige však patril medzi platných hráčov.

{+T75831}

Miroslav Viazanko, MFK Košice - 7 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
O rok viac trávi v jednom klube aj šikovný stredopoliar z východného Slovenska. "Dlhovekosť" Miroslava Viazanka je o to pozoruhodnejšia, že aj vo veku tridsaťtri rokov patrí medzi najvyťažovanejších hráčov košického mužstva. V doterajšom priebehu sezóny nastúpil na sedemnásť ligových stretnutí a väčšinu z nich odohral až do záverečného hvizdu rozhodcu. V drese Košíc už absolvoval vyše dvesto ligových stretnutí, v ktorých devätnásťkrát skóroval a trinásťkrát prispel k presnému zásahu úspešnou nahrávkou.

Mikuláš Tóth, MFK Košice - 7 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
O necelý mesiac to bude presne osem rokov, čo Mikuláš Tóth figuruje na výplatnej listine MFK Košice. Aj keď patrí medzi najrýchlejších futbalistov v našej najvyššej súťaži, diváci ho vidia na hracej ploche zriedkavo. Na jeseň odohral za prvý tím "žlto-modrých" iba sedem zápasov, pričom celých deväťdesiat minút absolvoval len päťkrát. Spolu má na konte sedemdesiat prvoligových stretnutí. Všetky bez gólového zápisu. Najviac hrával pod trénerom Jánom Kozákom.

Peter Kleščík, AS Trenčín - 8 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Rodák z Čadce prišiel do Trenčína ešte v juniorskom veku a do prvého mužstva spod hradu Matúša Čáka sa po prvýkrát pozrel v sezóne 2006/2007, keď odohral tri ligové zápasy. Postupne sa z neho stala defenzívna opora mužstva, čo dokazujú aj štatistiky. Za posledný rok a pol vynechal len tri stretnutia v slovenskej najvyššej súťaži a je jeden z najvyťažovanejších hráčov trenčianskeho tímu. Zmluvu s Trenčínom má do leta 2016. Natiahne Peter Kleščík túto kapitolu svojej kariéry na desať rokov?

{+T71637}

Peter Čögley, AS Trenčín - 8 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Ďalší na zozname je opäť futbalista z Trenčína. Odchovanec tohto klubu si vydobyl status srdciara. Aj keď už má dvadsaťšesť rokov, doteraz nehral za žiadny iný klub, ako za AS Trenčín. V tíme je od leta 2006. Za ten čas odohral 119 prvoligových zápasov, v ktorých rozdával prihrávky na všetky strany. V aktuálnom ročníku vybehol na hraciu plochu šestnásťkrát a má významný podiel na tom, že úradujúci vicemajster zimuje na druhej priečke.

Martin Chren, FC ViOn Zlaté Moravce - 9 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Narodil sa v Zlatých Moravciach, v tomto meste začal hrať futbal a zdá sa, že tu aj ukončí kariéru. O necelý mesiac oslávi Martin Chren tridsaťjeden rokov, no nikdy nehral za iný klub, ako za Zlaté Moravce. Z dorastu prišiel do prvého tímu v lete 2005 a odvtedy reprezentuje len farby ViOnu. Na konte už má 166 ligových súbojov, v ktorých šesťkrát skóroval a štyrikrát asistoval. V súčasnosti nosí na ruke aj kapitánsku pásku.

Patrik Brezina, FC ViOn Zlaté Moravce - 11 rokov, 4 dni
Na začiatku decembra mal gólman Patrik Brezina malé výročie. Aj keď posledný ligový zápas odchytal v poslednom kole sezóny 2008/2009, stále je členom zlatomoravského mužstva. V aktuálnom ročníku sme ho videli sedieť na lavičke jediný raz, v druhom kole proti Ružomberku. Inak kryje chrbát skúsenému brankárovi Pavlovi Kováčovi jeho mladší kolega Jozef Novota. Patrik Brezina odchytal v najvyššej súťaži spolu devätnásť zápasov.

{+T73405}

Peter Boroš, FK Dukla Banská Bystrica - 11 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Suverénne najvernejším hráčom v slovenskej najvyššej súťaži je ochranca svätyne "vojakov" Peter Boroš, ktorého na Štiavničkách môžete stretnúť už jedenásť a pol roka. V klube pôsobil aj predtým a nebiť jeden a pol ročnej anabázy v maďarskej Nyíregyháze Spartacus, jeho "dlhovekosť" by trvala ešte dlhšie. V súčasnosti je v Banskej Bystrici nepretržite od leta 2003 a už niekoľko rokov si drží status jednotky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk