ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Päť mladíkov, ktorí robili na jeseň vietor na ihriskách
zdroj: profutbal.sk

Päť mladíkov, ktorí robili na jeseň vietor na ihriskách

Redakcia profutbal.sk sa pozrela na mladú krv a vybrala päticu futbalistov, kvôli ktorým sa počas jesennej časti oplatilo chodiť na prvoligové štadióny

Mnohí fanúšikovia sa sťažujú, že v slovenskej najvyššej súťaží pôsobí priveľa mladých hráčov, pričom tí lepší pri prvej príležitosti "utekajú" do zahraničia. Redakcia profutbal.sk sa ale pozrela na mladú krv a vybrala päticu futbalistov, kvôli ktorým sa počas jesennej časti oplatilo chodiť na prvoligové štadióny.

{+T75754}

Lukáš Čmelík, MŠK Žilina (5 gólov)
Keď ho v minulom ročníku realizačný tím "šošonov" po disciplinárnych prehreškoch vyradil z kádra "áčka", málokto veril, že Lukáš Čmelík ešte dostane druhú šancu a chopí sa jej všetkými prstami nielen na rukách, ale i na nohách. Dynamického ofenzívneho hráča, ktorý operuje väčšinou na krajoch možno označiť za najpríjemnejšie žilinské prekvapenie jesene. Nielenže zaznamenal v najvyššej súťaži päť zásahov do čierneho, ale svojimi výkonmi si vypýtal aj svoju druhú profesionálnu zmluvu, ktorej platnosť vyprší až v závere kalendárneho roka 2018. Už teraz možno povedať, že splatil Žiline dôveru a diváci sa už môžu tešiť na to, čo predvedie na jar.

{+T76312}

Haris Hajradinovič, AS Trenčín (7 gólov)
Mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny ukázal v Trenčíne svoj potenciál. V klube sa očividne udomácnil a sledovať jeho hru je jednoducho radosť. Kreatívny stredopoliar je po jesennej časti najlepším strelcom mužstva spod hradu Matúša Čáka, keď sa presadil v najvyššej súťaži celkom sedemkrát. Svoju vycibrenú techniku prezentoval natoľko, že v októbri sa stal víťazom ligovej ankety o najkrajší gól. Pokoj v zakončení prezentuje pri priamych a pokutových kopoch. Dôveru trenčianskeho realizačného tímu si získal natoľko, že Martin Ševela mu dal šancu vo všetkých devätnástich jesenných stretnutiach.

{+T75504}

Jaroslav Mihalík, MŠK Žilina (7 gólov)
Ak sa pozrieme na tabuľku prvoligových strelcov, tak Jaroslav Mihalík je na čele rebríčka slovenských futbalistov. Vo veku dvadsať rokov je to veru úctyhodný úspech. Počas jesene ukázal, že na svojej pozícii sa vie orientovať s nevídanou ľahkosťou. Svoju dôležitosť umocňuje tiež svojou rýchlosťou. V ofenzívne ladenom mužstve "šošonov" nie je jednoduché presadiť sa, no Jaroslavovi Mihalíkovi sa to zatiaľ darí. Je neustále v pohybe, čo z neho robí potenciálne nebezpečenstvo pre každého súpera. Na svoj mladý vek už strelil nejeden dôležitý gól a ukázal tak svoj veľký potenciál, ktorý rozvíja nielen pod Dubňom, ale i v reprezentácii.

{+T74767}

Moses Simon, AS Trenčín (6 gólov)
Stále ešte iba devätnásťročný krídelník ukázal svoje možnosti. Najmä zo začiatku jesennej časti sa ukazoval ako nezastaviteľný. Obrancovia mu v bežeckých súbojoch iba dýchali na chrbát a jeho technické parády a kľučky zamotali hlavy súperov. V závere jesene bol však viackrát vypojený z hry, a tak sa počet jeho presných zásahov zastavil na čísle šesť. O nigérijského legionára sa údajne trhajú veľké kluby z Holandska i Anglicka. Viacerí skauti považujú Mosesa Simona za jedného z najlepších mladých krídelníkov pôsobiacich na európskom kontinente. Bude zaujímavé sledovať, či ho Trenčania cez zimu udržia.

{+T75545}

Adam Zreľák, MFK Ružomberok (6 gólov)
Ružomberský kanonier aj v jesennej časti súčasnej sezóny dokázal, že je v ňom obrovský potenciál a v lepšom tíme by mohol celkom určite nastrieľať aj viac, než len šesť presných zásahov. V lete z klubu pod Čebraťom odišli jeho dvorní nahrávači, čo si prirodzene vyžiadalo svoju daň. Ofenzívny stredopoliar či útočník s výborným pohybom zohral dôležitú úlohu aj v boji o miestenku na EURO 2015 do dvadsaťjeden rokov. Jeho kvalít si je vedomý tiež nový kormidelník "oranžovo-čiernych" Ivan Galád, ktorý si pri príchode k ružomberskému kormidlu dal jasnú podmienku. Adam Zreľák musí ostať na Liptove. Aj to dokazuje jeho dôležitosť pre celé mužstvo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk