ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čmelík zakončil dobrú jeseň gólom, prestup tak skoro neplánuje
zdroj: TASR

Čmelík zakončil dobrú jeseň gólom, prestup tak skoro neplánuje

"Chcel by som ísť do anglickej ligy, ale keď sa pozerám na zápasy a vidím, ako sa tam hrá tvrdo, tak by z toho možno bolo aj nejaké Španielsko," zasmial sa žilinský rodák

Vlani zatracovaní, dnes oslavovaní. Žilinskí futbalisti po minulej podpriemernej sezóne prvýkrát vystrčili rožky a nadchádzajúcu zimu prežijú na líderskej pozícii. Pred druhým Trenčínom majú navyše trojbodový náskok, ktorý si vybojovali nedeľňajšou výhrou 3:1 nad Dunajskou Stredou. "Vraveli sme si, že sa musíme vyvarovať prílišných očakávaní. Vedeli sme, ako hrali súperi a to nás ešte viac hnalo dopredu," vyriekol po záverečnom hvizde rozhodcu ofenzívny krídelník "šošonov" Lukáš Čmelík.

Na rozcvičke cítil, že sa dýcha veľmi ťažko

Pod Dubňom sa v nedeľu hralo večer o 19.00 h a pohľad na tribúny skôr pripomínal kryokomory. "Už na rozcvičke som cítil, že sa mi dýcha veľmi ťažko," ozrejmil Lukáš Čmelík, ktorý nastúpil do posledného zápasu jesene po chorobe: "Bol ostrý mráz, no časom som si na to zvykol a dohral som to v pohode. Po úvodnom výkope som už mal pocit, že je dvadsaťpäť stupňov. Doslova som horel na ihrisku."

"Som veľmi rád, že som sa do toho znova dostal. Počas týždňa mi tréner dával tréningové dávky navyše, aby som sa dostal do dobrej kondície a domnievam sa, že som bol na stretnutie pripravený dobre. Vydržal som celých deväťdesiat minút, čo hovorí za všetko," doplnil odchovanec žilinského futbalu.

{+T75754}

Prvý gólový moment prišiel v dvadsiatej siedmej minúte. Žilina zahrala výborný signál pri rohovom kope cez predĺženú hlavičku na prvej žrdi až na tú zadnú, kam vletel práve Lukáš Čmelík a do odkrytej brány už nemohol netrafiť. "Bol to ťažký zápas. Nevstúpili sme dobre do oboch polčasov. Zakaždým na nás súper vyletel a my sme nehrali našu hru. V 52. minúte ich navyše povzbudil kontaktný gól na 2:1 a Dunajská Streda nás zatlačila. Desať minút pred koncom sme sa však presným zásahom Milana Škriniara na 3:1 upokojili a už sme stretnutie v pohode dohrali," ponúkol svoj pohľad na vzájomné meranie síl s DAC Lukáš Čmelík.

Ten sa už veľmi teší na zimnú prestávku: "Kedysi som povedal, že by sme veľmi radi hrali aj celú zimu, no posledné zápasy v mrazoch nás akosi vybili. Teraz som rád, že nás čaká trojmesačná pauza. Máme však výborného trénera, ktorý nám určite nič neodpustí a do prípravy naskočíme tvrdo. Budeme musieť makať, bez ohľadu na to, či sme v tabuľke prví alebo poslední."

Je si istý, že tak skoro neodíde

Stále iba osemnásťročný krídelník prežil na severe Slovenska znamenitú jeseň, čo potvrdzuje aj päť ligových gólov. "Mal som veľmi dobrú polsezónu či už v klube, alebo aj v reprezentácii," pokračoval talentovaný futbalista, ktorého si prirodzene začínajú všímať aj skauti a agenti: "Žilina mi vyhovela v tom, že mi dovolila podpísať kontrakt s manažérom. Všetky ponuky a ostatné záležitosti teda presúvame na neho. Len nedávno som podpísal nový kontrakt v Žiline a som tu spokojný. Som si istý, že tak skoro odtiaľto neodídem."

{+T75693}

Lukáš Čmelík na záver priznal, že sníva o Premier League. "Chcel by som ísť do anglickej ligy, ale keď sa pozerám na zápasy a vidím, ako sa tam hrá tvrdo, tak by z toho možno bolo aj nejaké Španielsko," zasmial sa žilinský rodák, ktorý na poznámku s humorným podtónom, že Manchestru United by sa hodil šikovný krídelník, so smiechom dodal: "Možno by sa im hodil, ale ak by sme hrali trebárs s West Bromwichom, tak neviem, či by som dohral. Aj v Žiline nás dosť okopávajú, ale v Anglicku je to ešte horšie."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk