ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Agüero hetrikom udržal Citizens v hre, Kompany: Je to výnimočný hráč (video)
zdroj: TASR/AP

Agüero hetrikom udržal Citizens v hre, Kompany: Je to výnimočný hráč (video)

"Ak chcete v športe uspieť v akejkoľvek súťaži, musíte mať v tíme výnimočného hráča vo výnimočnej forme. Sergio Agüero spĺňa tieto parametre, je to rozdielový hráč," povedal Kompany

Vďaka Sergiovi Agüerovi Manchester City stále živí nádej na postup do osemfinále Ligy majstrov. Argentínsky útočník zaznamenal proti Bayernu Mníchov hetrik a ak Citizens v záverečnom kole vyhrajú na pôde AS Rím a CSKA Moskva nezaboduje naplno u Bavorov, pôjdu do ďalšej fázy.

Kapitán úradujúceho anglického šampióna Vincent Kompany nešetril slovami chvály na adresu Agüera, ktorý sa dvomi gólmi v záverečnej päťminútovke postaral o obrat. "Ak chcete v športe uspieť v akejkoľvek súťaži, musíte mať v tíme výnimočného hráča vo výnimočnej forme. Sergio Agüero spĺňa tieto parametre, je to rozdielový hráč. Proti Bayernu to bolo veľmi náročné, súper hral dobre aj s desiatimi mužmi, ale napokon sa nám podarilo zdolať jeden z najsilnejších tímov na svete," povedal belgický obranca pre akreditované médiá.

Na rímskom Stadio Olimpico pôjde v decembrovej derniére skupinovej fázy o všetko. "Bude to veľkolepý zápas. Príde nás povzbudiť veľa fanúšikov a atmosféra bude neskutočná. Už teraz sa nemôžem dočkať úvodného výkopu. Dáme do toho všetko a pôjdeme za víťazstvom," dodal Kompany.

Čílskemu trénerovi Manuelovi Pellegrinimu po výhre nad víťazom LM z roku 2013 spadol kameň zo srdca: "Nastúpili sme s Damoklovým mečom nad hlavou, prípadná remíza či prehra nás mohla definitívne pripraviť o šance na postup. Každý veľký mančaft potrebuje mať vo svojom strede veľkých hráčov. Sergio Agüero potvrdil, že je veľkou osobnosťou a mimoriadne dôležitou súčasťou tímu. Dôležité bolo, že chlapci makali do poslednej minúty. Dostali sme dva neuveriteľné góly, no nepoložilo nás to a v závere sme napokon strhli víťazstvo na našu stranu."

[videohu]B5lt4sRydUAV1vdY[/videohu]

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester City

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk