ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnavská City Arena rastie aj zvnútra, Ajax dostal ponuku
zdroj: cityarenatrnava.sk

Trnavská City Arena rastie aj zvnútra, Ajax dostal ponuku

Ukončenie výstavby je naplánované na záver augusta 2015. Spartak Trnava k tomuto termínu intenzívne vyvíja aktivity smerujúce k slávnostnému aktu otvorenia nového štadióna

Trnavská City Arena rastie každým dňom. Do jej priestorov postupne zavádzajú prípojky na vzduchotechniku, pod tribúnami stavajú priečne múry, budujú miesta pre bufety či toalety, tmelujú špáry medzi jednotlivými dielcami, na južnej tribúne vyrovnávali podlahu. O priebehu prác informovala oficiálna stránka Spartaka Trnava, ktorý bude na štadióne hrávať svoje domáce zápasy.

Ukončenie výstavby je naplánované na záver augusta 2015. Spartak Trnava k tomuto termínu intenzívne vyvíja aktivity smerujúce k slávnostnému aktu otvorenia nového štadióna. "Andeli" už medializovali, že oslovia slávny Ajax Amsterdam so žiadosťou o odohranie prípravného zápasu pri príležitosti budúcoročného otvorenia arény.

Na slávnostný akt pozvú predstavitelia City Areny viacero významných hostí, medzi nimi aj emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý v Trnave donedávna slúžil. Zároveň ho požiadajú o zváženie možnosti, aby sa stal krstným otcom tohto projektu.

"City Arena je najvýznamnejšia investícia v krajskom meste Trnava, ktorá vyrastá na mieste technicky zastaraného štadióna Antona Malatinského. Hlavným cieľom výstavby je prepojenie nadšenia zo športového zážitku s príjemným nakupovaním a relaxom v komfortnom prostredí. Primárnym zámerom je však vybudovať štadión, ktorý spĺňa všetky kritériá UEFA pre hranie medzištátnych zápasov a bude slúžiť aj pre kultúrno-spoločenské akcie. City Arena ponúkne devätnásťtisíc miest pre športových fanúšikov, 28-tisíc štvorcových metrov obchodných priestorov, 600 miest v kino-multiplexe a tisíc parkovacích miest v suteréne objektu," píše sa v správe o objekte.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk