ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sagnola kritizujú za jeho slova na adresu afrických hráčov
zdroj:

Sagnola kritizujú za jeho slova na adresu afrických hráčov

Sagnola si však zastalo vedenie Bordeaux, prezident Girondinsu Jean-Louis Triaud uviedol, že význam jeho slov bol "prekrútený zlomyselným spôsobom"

Vlna kritiky sa zniesla na hlavu trénera futbalistov Girondins Bordeaux Willyho Sagnola. Ako informovala agentúra Reuters, bývalý francúzsky reprezentant mal v rozhovore pre denník Sud Ouest rasisticky uraziť afrických hráčov.

"Výhodou typického futbalistu z Afriky je fakt, že je lacný, ochotný na ihrisku bojovať a veľmi silný v osobných súbojoch. Ale futbal nie je iba o tom, dôležitá je aj technika, inteligencia a disciplína," uviedol v interview Sagnol.

Jeho slová pobúrili ďalšieho bývalého reprezentanta "Les Bleus" Liliana Thurama. "Ide o skrytý rasizmus voči hráčom čiernej pleti. Je zlé, keď niekto naznačí, že africkým futbalistom chýbajú také či onaké kvality," povedal Thuram.

Medzinárodná liga proti rasizmu a antisemitizmu (LICRA) vo svojom stanovisku napísala: "Podobné teórie sa objavili už v minulosti a mali za následok urážky na ľudskosti."

Sagnola si však zastalo vedenie Bordeaux, prezident Girondinsu Jean-Louis Triaud uviedol, že význam jeho slov bol "prekrútený zlomyselným spôsobom".

Najnovšie z klubu: Bordeaux

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk