ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Úvodných desať minút nás stálo celý zápas, vraví Polievka
zdroj: TASR

Úvodných desať minút nás stálo celý zápas, vraví Polievka

"Cestovali sme do Žiliny s úmyslom čo najdlhšie vydržať bez inkasovaného gólu a už v prvej minúte sme prehrávali 0:1. V siedmej bolo 0:2," skonštatoval Róbert Polievka

Banská Bystrica sa už nejaký ten piatok potáca na úplnom dne ligovej tabuľky a inak tomu nie je ani po šestnástom kole. Od predposledného Ružomberka ju síce delí len skóre, no ostatné výsledky pohode v kabíne na Štiavničkách veľmi nepridávajú. K piatim ligovým zápasom bez víťazstva sa v nedeľu pridala ďalšia prehra 0:2, tentoraz v Žiline.

Zverencom trénera Štefana Rusnáka po odchode z hracej plochy veľmi nebolo do reči. "Cestovali sme do Žiliny s úmyslom čo najdlhšie vydržať bez inkasovaného gólu a už v prvej minúte sme prehrávali 0:1. V siedmej bolo 0:2. Bohužiaľ, úvodných desať minút nás stálo celý zápas," skonštatoval po záverečnom hvizde rozhodcu banskobystrický útočník Róbert Polievka.

Bez gólu nezískajú ani body

"Aj keď do konca stretnutia ešte ostávalo veľmi veľa času, pre nás to už nebolo vôbec jednoduché. Hrali sme naplno, veľmi sme chceli, ale domáci boli rýchlejší a všade boli skôr. Hrali priamočiaro, mali rýchle kraje a v porovnaní s nami boli o dosť nebezpečnejší," pokračoval v diskusii odchovanec banskobystrickej Dukly.

{+T75694}

"Vojaci" si veľmi dobre uvedomujú, že o body prichádzajú kvôli nízkej streleckej potencii. Bez gólov sa vyhrávať nedá a na horúcej žilinskej pôde to vo väčšine prípadov nestačí ani na remízu. "Opäť sme mali aj kus smoly. Znova sme nedali gól," narážal Róbert Polievka na 55. minútu, keď sa Marek Šovčík z pravej strany pretlačil cez žilinskú obranu a v šestnástke našiel dobre postaveného Róberta Polievku. Ten najprv napálil loptu priamo do brankára Miloša Volešáka a následne z dorážky trafil iba žrď: "Je to škoda. Bez gólu nezískame ani body."

"Nemali sme tých šancí veľa. Myslím si, že dve, možno tri. Ale keď ich nepremeníme, tak nemôžeme vyhrať. A tu v Žiline to nestačí ani na bod. Brankár Miloš Volešák nám zneškodnil najväčšiu šancu v stretnutí. Neviem, čo mám na to všetko povedať...," uzavrel dialóg s prítomnými novinármi Róbert Polievka.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk